Temat: [C-MAX 2010-2015] Awaria układu wspomagania. Serwis
View Single Post
Stary 03-04-2018, 06:34   #21
De-Zet
ford::advanced
 
Avatar De-Zet
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 269
Domyślnie Odp: Awaria układu wspomagania. Serwis

No i mnie dopadł ten problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Objawy identyczne jak w pierwszym poście.
Komunikat o awarii wspomagania pojawia się sporadycznie (jednak coraz częściej) po odpaleniu auta po dłuższym postoju. Kierownica "sztywna". Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu wszystko chodzi OK. Czasem jest też tak, że pomimo sztywnej kierownicy, jak ruszę, po ok. 2 metrach wspomaganie zaczyna działać normalnie.
Mam nadzieję, że to tylko kwestia np. zaśniedziałych styków i wilgoci w powietrzu.
Ciekawe gdzie jest moduł sterowania maglownicą, czy da się jakoś do niego dobrać i np. przeczyścić i zakonserwować styki?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak widać, trochę wtyczek tam jest. Nie wiem, czy psikanie styków jakimś preparatem do elektryki wyeliminuje komunikaty i przerwy w działaniu wspomagania? Przez ostatnie 2 dni pokonałem ok. 800 km, wszytstko działało bez zastrzeżeń, stąd sądzę, że to jednak coś z elektryką.

P.S.
Zdjęcia pochodzą z jakiejś aukcji na Alledrogo
__________________
Pozdrawiam, De-Zet.

Ostatnio edytowane przez De-Zet ; 03-04-2018 o 19:26
De-Zet jest offline   Odpowiedź z Cytatem