Temat: [Kuga 2008-2012] Błąd P0691 i brak klimatyzacji
View Single Post
Stary 14-04-2018, 19:59   #26
rfly
ford::beginner
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 15-07-2016
Skąd: LIDZBARK WARMINSKI
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI - Klimatyzacja, awaria błąd P0691

Witam.
Odświeżę temat. Otóż przestała mi chodzić klima oraz wentylator chłodnicy. Przeglądam forum o podobnych problemach, może uda się samemu rozwiązać problem.
1. Po pierwsze mam błąd P0691 - Niska wartość sygnału w obwodzie sterującym wentylatorem 1.
2. Na wyświetlaczu klimatronika zapalone AC (brak widocznego i na słuch wahnięcia obrotów silnika przy ponownym wciskaniu przycisku AC ON/OFF.
3. Klima dobita w dniu dzisiejszym (w układzie był czynnik ale trochę za mało).
4. Wentylator sprawdziłem na krótko i działa (Odłączyłem wtyczkę na wyjściu ze sterownika i podpiąłem bezpośrednio do akumulatora. Do tego celu użyłem trochę cienkich kabli i wentylator ruszył ale przewody mocno się zagrzały – obstawiam, że jest sprawny a to że się zagrzały to to że były dużo za cienkie).
5. Wypiąłem wtyczkę na wejściu do sterownika – miernik do ręki i odczyt napięcia na pinach od grubych przewodów (12,65 V, pomiar zrobiony na włączonym i wyłączonym zapłonie, silnik rozgrzany do ok. 90stopni, kolejny pomiar na uruchomionym silniku i napięcie jest).
6. Podpiąłem wtyczkę do sterownika na wejście i pomiar napięcia na pinach na wyjściu – BRAK napięcia, tylko ok 0,12V. Kolejny pomiar to plus konektora miernika do jednego pina na wyjściu a drugi do masy – napięcie 12,65V. Następnie do drugiego pina na wyjściu i do plusa na aku – napięcia BRAK.
Pytania:
1. Jak sprawdzić sterownik na stole i czy się da?
2. Gdzie szukać drugiego końca cienkiego kabelka wchodzącego do sterownika pracy wentylatora (prawdopodobnie on zarządza przejściem masy przez ten sterownik – może jest zgnity/przerwany?
3. Od jakiej temp. powinien załączać się wentylator bez pracującej klimatyzacji (dziś wróciłem z trasy temp. otoczenia 25 stop. na zegarze temp cieczy 90 stop a on nie kręci się)?
4. Jakieś inne sugestie.
Dziękuję z góry za pomoc bo nie idzie jeździć.
rfly jest offline   Odpowiedź z Cytatem