Temat: [S-MAX 2006-2015] Asystent Ruszania pod gorke HLA
View Single Post
Stary 13-06-2018, 06:18   #11
Baku84
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 02-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 tdci 96kw
Rocznik: 2007
Postów: 42
Domyślnie Odp: [HLA] Asystent Ruszania pod gorke HLA

U mnie włącza się to dość często, czasami nawet manewrując po parkingu, przy niewielkim wzniesieniu - ale nie jest to regułą. Nie wiem od czego to zależy. Natomiast jeśli jest już większe wzniesienie, to standardowo za każdym razem się załączy.
Czasami też, gdy gaszę silnik, potrafi szybko zaświecić się informacja, że funkcja ta jest `ograniczona`, ale wszystko gra, żadnych błędów - nie wnikałem dalej.

Jedno mnie zastanawia, może mnie oświecicie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po co jest ta funkcja ruszania pod górę, przy automacie? Przecież samochód nie zjedzie do tyłu... znaczy, mi się nie zdarzyło żeby mając w poz. D, stojąc na górce, następnie chcąc ruszyć i żeby samochód zjechał. Tak samo, puszczając D i stojąc na górce, sam nie podjedzie do przodu bo jest na wzniesieniu, po prostu stoi w miejscu... Gdzieś, ktoś kiedyś mi mówił, że mu automat na stromej górce potrafi zjechać w tył, ale mi nie udało się tego zaobserwować w żadnym automacie który miałem...

Pozdrawiam,
Kuba
Baku84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem