View Single Post
Stary 12-07-2018, 08:59   #7
Kerosene
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Porade z wybraniem silnika w Mondeo

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Diesel potrzebuje czasu zeby pracowal optymalnie, jelsi bezdiesz robil odcinki po 10km to jest to za malo.
Nie polecam rowniez 1.6tdci, to jest dobry silnik dla focusa, mondeo jest ciezkie i taki silniczek musi sie napracowac.

Ps. i pamietaj ze kiedys bedziesz chcial sprzedac! a z tym silnikiem bedzie to duze wyzwanie.
No tak, to będą odcinki 10-15km w korkach.

Cytat:
Napisał ołowiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O diesla trzeba trochę zadbać. Wystudzić turbinę, zapalać/gasić na sprzęgle, dać mu częściej na wyższych obrotach pojeździć. Wtedy odpłaci się bezawaryjnością.
Tak, 1.6 to za maleńki silniczek do tej budy.
No o turbinie słyszałem, że musi sobie jeszcze pochodzić, jak zgasi się silnik, ale o resztę nie słyszałem dobrze wiedzieć.
Z tego co rozumiem to faktycznie trzeba byłoby zmienić nawyki wsiadając do diesla co myślę, ze mogłoby być ciężko przy 2 krzyczących dzieciach.

Dobrze. Jeżeli Diesel to nie dobry pomysł i nie warto męczyć auto, to benzyna. 2.0 EcoBoost to jest ten sam co w S-Maxie? Czy on będzie mniej palił jak S-MAX ze względu na wagę aut?
Mam okazje pojechać do Berlina oglądać auta z Panem, który sprowadza auta i ewentualnie coś kupić. Na co konkretnie zwrócić uwagę? Są jakieś bardziej wadliwe części albo cos co się bardziej zużywa?

Ostatnio edytowane przez Kerosene ; 12-07-2018 o 09:03
  Odpowiedź z Cytatem