Temat: [Transit 2006-2014] przeróbka 4x4 (na kamperka)
View Single Post
Stary 02-08-2018, 09:55   #8
n0vus
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-05-2015
Skąd: Śląsk Cieszyński
Model: F150 KING RANCH
Silnik: 5.4 V8
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Transit 4x4 (na kamperka)

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zadzwoniłem do Auto-Waś z pytaniem o te 4x4, bo sam miałem wątpliwości co tego rozwiązania z dwoma wałami (Defender). Okazuje się, że w Mk7 napęd na przód jest zblokowany ze skrzynią, półosie wychodzą ze skrzyni, wał jest jeden na tył.
O tym rozwiązaniu ze zdjęcia słyszeli że jest z silnikiem Transita 2,4 tdci, ale nie widzieli w Transicie. To zmienia całkowicie to co ja opisałem i myślałem, że tak jest w Mk7. Naocznie Mk7 4x4 nie widziałem, zaufałem opisowi z sieci...
Na zdjęciach taka skrzynia z Mk7 4x4.

Z tego wynika, że w modelu Mk8 stosuje się podobne rozwiązanie. I że w Mk7 po 2011 roku montowany był do tej skrzyni silnik 2,2 zamiast 2,4.
Czyli reasumując z tego co napisałeś wynika, że do 2011 Mk7 w wersji 4x4 występował tylko z silnikiem 2,4tdci i miał przedni wał napędowy i przedni most. Po 2011 Mk7 większy silnik zastąpiono jednostką 2,2tdci co wymusiło przeprojektowanie napędu 4x4 gdzie półosie wychodzą ze skrzyni i tylny wał jest podpięty tez bezpośrednio do niej. Rozwiązanie post 2011 powędrowało w takiej formie prawdopodobnie bezpośrednio do Mk8 i było montowane aż do wycofania silników 2,2 i wprowadzenia 2,0 ecoblue. Spróbuję to potwierdzić organoleptycznie jak znajdę jakiegoś 2,4tdci 4x4 w pobliżu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co ciekawe na UK forum Transita przeczytałem, że była możliwość zamówienia 4x4 do 3.2 tdci, ale na ile jest to potwierdzone info niestety nie wiem.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do samochodu z linka i jego ceny - to jest 4x4 więc już sporo droższy na dzień dobry, a jest rzeczywiście w dobrym stanie, wygląda na bardzo zadbanego, ma nieduży przebieg (do sprawdzenia). Natomiast nie bardzo rozumiem po co ci taka zabudowa. Chcesz budować kampera od początku na ramie? Myślałem, że chcesz przebudować środek dużego blaszaka. Tu dodatkowo płacisz za specjalistyczne wyposażenie lawety, które musisz zdemontować i wywalić...

Moim zdaniem optymalne użytkowo nadwozie do adaptacji na kamper 4x4 to Mk8 L2H3 lub podobny. Ma odpowiednie gabaryty, tyle że cena prawdopodobnie jest powalająca. Nie wiem, czy wersja L3H4 ma napęd 4x4 i czy by sprawdziła się w terenie ze względu na olbrzymi zwis tylny (patrz zdjęcie). Ale kubatura jest imponująca...
Wojtku sam sobie odpowiedziałeś - blaszak odpada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podchodziłem już do tematu jakiś czas temu. Koszt i czas potrzebny do przerobienia blaszaka jest spory. Zmiany wprowadzone do pojazdu wykluczają jakiekolwiek inne jego użytkowanie. Ciężko potem to sprzedać bo ludzie nie przepadają za nieoryginalnymi rozwiązaniami a jeśli robić customa to każdy chce po swojemu. Przerabiałem zagadnienie przy sprzedaży JEEPa wyprawówki - więcej bym dostał za auto nieprzerobione, choć wszystkie zmiany były zrobione profesjonalnie i bez oszczędzania na czymkolwiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym roku we Francji spotkałem holendrów którzy mieli Iveco Dokę z wrzuconą izotermą przerobioną na kampera. Widziałem jak to wygląda w środku - full wypas. Geometrycznie równa przestrzeń, idealnie ustawna, łóżka można dać w poprzek itd. Facet nawet zostawił agregat chłodniczy i mieli postojową klimatyzację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jedyny minus taki, że przestrzeń pasażerska jest oddzielona od "dzienne". Poza tym same plusy a największy jest taki, że auto jest tutaj "częścią wymienną" - wymieniasz podwozia a "kontener zostaje". Można wjeżdżać pod zakazy dla kamperów bo to zwykły dostawczak. Pomijam, że po sezonie można zdjąć kontener kampingowy i używać auto do innych celów (w skrajności np. laweta).
__________________
FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007
FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001
FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

Ostatnio edytowane przez n0vus ; 02-08-2018 o 11:28
n0vus jest offline   Odpowiedź z Cytatem