View Single Post
Stary 12-08-2018, 17:38   #36
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Witam, mam Edga od grudnia, przejechane dotychczas 18tyś km i z usterek wcześniej wymienionych
1. GPS - częściej nie mam sygnału niż mam - naprawione
2. Bluetooth - jak wybieram rozmowy z ekranu Sync3 to jest ok. ale jak wybieram z telefonu, to po każdym połączeniu muszę wyłączyć i włączyć bluetooth bo inaczej kolejna rozmowa nie będzie prowadzona przez zestaw głośnomówiący. Coś jakby się zawieszało, mam ikonę rozmowa prywatna czy coś takiego i dźwięk jest tylko przez telefon, a nie zestaw. – podobno wina telefonu mimo że jest wypisany jako kompatybilny
3. Wycieraczki - jak włączam spryskiwacze to słychać wyraźne uderzenie o plastik w pozycji zerowej. sprawdziłem i w pozycji 0 jedna opiera się o plastik na podszybiu a druga opiera się na pierwszej wycieraczce. co przy włączeniu spryskiwaczy daje efekt uderzania wycieraczkami o plastik. W aucie za tą cenę trochę to dziwne – wyregulowali wycieraczki i jest ok.
4. światła dekoracyjne w klamkach, żyją własnym życiem, raz mają kolor taki jak wybrałem, by za chwile któreś z drzwi świeci na czerwono. raz drzwi pasażera przód, raz tył prawy, tył lewy ... – po wgraniu nowego softu jest ok
5. komputer sam się przestawił na język angielski – podobno przez słaby akumulator, chociaż nigdy nie miałem problemu z uruchomieniem auta
6. jadę sobie na tempomacie 70km/h kasuje średnią prędkość i moim oczom ukazuje się 66,6km/h, wiem że wszystkie liczniki samochodów przekłamują, ale w dotychczas użytkowanym aucie średnia prędkość była wyliczana z tego co na liczniku, a w fordzie średnia jest wyliczana chyba realna ?!
7. Klima zaczęła grzać zamiast chłodzić – wgrali nowy soft i na razie jest ok
8. lusterko boczne kierowcy, samo się przestawia – wgrali nowy soft i dalej to samo, po powtórnym serwisie czekam na nowe lusterko od 13.07
9. uszczelka gumowa z tylnych prawych drzwi (ta na nadkolu) odeszła – wymieniona na nową
10. coś niemiłosiernie tłucze się pod podwoziem - naprawione


więc tak po serwisie 13 lipca usunięta usterka tłuczącej się osłony pod podwoziem
wymieniono uszczelkę drzwi
lusterko które samo się przestawia nie da się naprawić. zamówili podobno nowe, do dziś nie otrzymałem informacji czy lusterko już jest czy nie ...


a ja narzekałem na mojego hyundaia ...

Ostatnio edytowane przez 1igor1 ; 12-08-2018 o 17:43
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem