Temat: [C-MAX 2003-2007] Kopci na niebiessko
View Single Post
Stary 03-11-2018, 23:05   #7
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: Kopci na niebiessko

Cytat:
Napisał -kuba- Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No dobrze sprawdze co z tym olejem czy pobiera.A jest mozliwosc ze cos innego jest tez powodem?
Podstawowe pytanie.Czy bierze olej,jeżeli tak to ile? Nie ma co upraszczać wszystkiego do "jedynych prawd objawionych" w stylu - pierścienie,popychacze,turbina i Bóg wie co jeszcze.
Owszem może być konieczność papraniny (niedochodowej dla mechanika czynności oczyszczenia wielu elementów układu powietrznego),ale chyba warto?
Mechanicy jak ognia unikają wyczyszczenia wszystkiego na linii układu dolotowego.Kolektor ssący i jego prawidłowe oczyszczenie to dla nich jakiś Mount EverestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo z tego nie ma kasy.A ręce upaprane po pachy.Wszyscy wrzucają natychmiast konieczność wymiany wszystkiego najlepiej za grubą kasę.
A wystarczy powiedzieć - sprawdzam!! No i miesiącami sprawdzałem.
Ojczyzną silnika HDi - a taki jest w Fordzie jest Francja.Są fora francuskich mechaników i pasjonatów konkretnych marek jak i to zacne Forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyczynę dymienia na niebiesko w ............. ok 90% (tak..tak) stanowi usterka układu dolotowego powietrza.Nie paliwowego,nie układu spalania..tylko powietrznego.
Jeżeli jednak chcesz zacząć od tłoków to sprawdż czy bierze olej,czy kopci na niebiesko tylko na zimnym,czy dzieje się to tylko w zakresie obrotów 1500-2000,zmierz ciśnienie na cylindrach i na to podstawowe pytanie będziesz miał odpowiedż.
Jeżeli tu wszystko będzie ok ,szukaj w układzie powietrznym.
Tylko czy znajdziesz pracowitego i uczciwego mechanika.Ja miałem poważny problem w tej kwestiiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jako humor przytoczę zdarzenie autentyczne-- jeden dzień 3 "renomowane" zakłady.Zakład nr 1.Turbo do regeneracjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zakład nr2.Wtryski do wymianyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Zakład nr 3 Remont kapitalny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wróciłem nieżle rozbawiony ale i załamany poziomem wiedzy i etyki zawodowej.
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem