View Single Post
Stary 06-11-2018, 11:59   #34
mariotd
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-06-2015
Model: Mondeo Mk4 Liftback
Silnik: 1.6 Ti-VCT (88 kW / 120 HP) + LPG BRC
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie Odp: błąd P0420 jak usunąć

Odgrzeję temat - również borykam się z problemem katalizatorów w moim mk4 po lifcie 1.6 120km +LPG. Co chwilę wyskakują na przemian błędy P0420 i P0430, cztery sondy sprawne, katalizator prawdopodobnie nie jest uszkodzony mechanicznie (nie widać ku temu objawów), samochód sprawuje się dobrze, przyspiesza równomiernie, spalanie nie jest kosmiczne. Błędy wyskakują w momencie poruszania się ze stałą prędkością 90-100km/h przez minimum 5 minut.

Ostatnio na przeglądzie LPG został wykonany pomiar spalin, który wyszedł na PB i LPG na granicy dopuszczalności. Polecono mi przegonić maszynę na wyższych obrotach. Ostatnio była ku temu okazja, przejechałem trasę 1500 km. Pierwszego dnia 300 km autostradą ze średnią prędkością 120km/h (ok. 3,5 tyś obrotów, powyżej 3 tyś jest dotrysk benzyny). Błędy się nie pokazały. Kolejne 300 km tego samego dnia przejechane ekspresówkami ze średnią prędkością 100km/h - również brak błędów(!). Myśląc, że układ wydechowy się odpowiednio przedmuchał, następnego dnia dostałem strzała w pysk po wyjechaniu na krajówki, gdzie znów jadąc ze stałą prędkością 90-100km/h po kilkunastu minutach pojawił się check, który został już do końca podróży (pozostała trasa średnio 100km/h, z ewentualnym wyprzedzaniem do max. 140km/h). Spalanie na całej trasie wyniosło 7l LPG i ok. 1l PB, zatem bardzo zadowalający mnie wynik jak na 4 dorosłe osoby + pełen załadunek (opony zimowe, 205/55/r16).

Biorąc pod uwagę swoje przemyślenia oraz powyższą sytuację postanowiłem wykonać ostatni desperacki krok, zanim dostanę żółtą kartkę na przeglądzie (spaliny) i będę zmuszony wykonać regenerację katalizatorów - mianowicie WODOROWANIE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie będę się rozpisywać na ten temat, jest już mnóstwo napisane o tym na różnorakich forach. U mnie jest krótka piłka - albo odetka/przepali/wypali/naprawi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. katalizator i wynik spalin będzie akceptowalny na SKP, albo czeka mnie regeneracja katalizatorów.

Może jest to moja fanaberia, ale mając do wyboru wydanie ok. 150 zł (wycena warsztatu zajmującego się carbon cleaning), co stanowi ułamek kosztu regeneracji, wydaje mi się, że warto zaryzykować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nawet jakbym musiał powtarzać tę operację co rok (przy założeniu, prze efekt końcowy będzie zadowalający).

Po wykonaniu zabiegu pochwalę się efektami, jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli, wówczas polecę zakład wykonujący wodorowanie na forum.

Ostatnio edytowane przez mariotd ; 06-11-2018 o 12:20
mariotd jest offline   Odpowiedź z Cytatem