Temat: [Focus 2011-2014] Błąd P2A03 co oznacza ?
View Single Post
Stary 09-11-2018, 22:09   #38
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Odp: Błąd P2A03 co oznacza ?

Krótki raport z wizyty u mechanika:

Auto było diagnozowane (przejechali równe 30km), sonda została skontrolowana. Wnioski: wszystko działa prawidłowo. Stanęło na tym, że mogło to być gorsze paliwo i/lub bardzo specyficzne warunki (przesłanką był również śladowy przebieg auta). Błąd został skasowany, "check engine" zgasł.

Co ciekawe po podłączeniu mojego Viakena odczytałem jeszcze jedną "zamrożoną ramkę" związaną z tym błędem, nowszą od tej, którą wkleiłem wcześniej, ale też historyczną. Ciekawe, że ich urządzenie jej nie widziało (Viaken też wcześniej jej nie widział, tylko tą najstarszą). Podjechałem, pokazałem, polecono mi ją skasować.

Po odbiorze auta przejechałem 130km w trasie (drogi lokalne), dość mocno "deptałem" - auto normalnie reagowało, zużycie paliwa wg kompa w normie (jutro pewnie zatankuję to sprawdzę rzeczywiste), na koniec podłączyłem Viakena - brak błędów.
Będę podłączał go kontrolnie co jakiś czas i sprawdzał, czy coś się dzieje.

Moje przypuszczenie jest takie, że mogło to być faktycznie gorsze paliwo, a dodatkowo zbyt emerycki styl jazdy. Jednak trzeba pogonić auto, przynajmniej od czasu do czasu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał marnaw78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie 125 ps tylko 115 i żeby było ciekawiej w mk3 są tylko2 sondy
Oczywiście, że 125KM i oczywiście, że 4 sondy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziękuję wszystkim za pomoc i udział w dyskusji.
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem