Temat: Zakup S-Maxa
View Single Post
Stary 19-11-2018, 12:16   #22
PaZet
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2018
Model: Trafic
Silnik: 1,9
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zakup S-Maxa

Witam. Od kilku miesięcy poszukuję s-maxa, jednak ostatnie auta jakie oglądałem tak mnie zirytowały, że postanowiłem podzielić się z Wami zdobytą wiedzą konkretnych ofert.
Auta wg opisu ogłoszenia rewelacyjne, podczas rozmowy telefonicznej również moje wymagania co do auta zostały potwierdzone.
A należały do nich:
1. Udokumentowany/pewny przebieg
2. Bezwypadkowość
3. Auto bez jakiegokolwiek wkładu finansowego oprócz tych związanych z rejestracją (a że okres zimowy się zaczął to tematu zimowek już nie poruszałem)
Pierwszy ford jaki oglądałem był oferowany prze Das Welt Auto w Siemianowicach. Auto krajowe, bezwypadkowe, serwisowane, jeśli to ma jakieś znaczenie to po lekarzu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., zostało oddane w rozliczeniu. „My w Das Welt Auto sprawdzamy wszystkie auta i nie sprzedajemy aut, których nie jesteśmy pewni” tak mnie zapewniał sprzedawca. Umówiłem wizytę w ASO ford na konkretny dzień. Pojechałem obejrzeć auto trochę wcześniej, z myślą, że jeśli coś będzie nie tak to odwołam ASO i wracam do domu. Ogólne oględziny auta, jazda próbna, dokumenty, wszystko ok więc jedziemy do ASO. 2 godziny oczekiwania, 320 zł i jest raport:
1. Wyciek oleju z silnika, niewidoczna na placu bo była osłona pod silnikiem. Uszczelka pod głowicą lub pęknięty silnik. Koszt naprawy w ASO 5-15 tys pln
2. Tarcze hamulcowe, klocki do wymiany. Wyciek płynu hamulcowego.
3. Pół auta malowane i korozja nadwozia.
Sprzedający poinformował mnie, że w takim stanie auta nie może sprzedać i musi usunąć je z ogłoszeń, dopóki go nie naprawi. Co jakiś czas z czystej ciekawości dzwonię dopytać się o to auto (bo widnieje nadal na otomoto) i auto nadal jest bezwypadkowe i bez wkładu finansowego.
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-s...-ID6Bu55P.html
WF0SXXGBWSCR57491



Kolejne jakie sprawdzałem to auto sprowadzone z Danii. Zapewnienia sprzedającego : 100% pewny przebieg, bezwypadkowość. Po przedstawieniu moich wymagań usłyszałem : Będzie Pan zadowolony. Zarezerwowałem wizytę w ASO. Pojechałem pod Ostrowiec Świętokrzyski [...]. Obejrzałem auto wszystko działa, wydaje się ok więc jedziemy do ASO. W połowie drogi zjeżdżamy na stację i tankujemy. Pada pytanie czy dzielimy koszty na pół!!! Jakoś się dogadamy. Handlarz płaci i jedziemy dalej. Wynik badania w ASO:
1. Duża korozja podwozia, wg serwisanta konserwacja może tylko ukryć rdzę, ale pochodzenie auta sugeruje, że może się to okazać walką z wiatrakami.
2. Mokra odma (czy coś takiego), do wymiany.
3. Ćwierć auta malowane, handlarz zdziwiony dopytuje serwisanta kiedy było ono malowane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakby on był wróżką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4. Koszt naprawy ok 5 tys. Pln w ASO
Po powrocie do komisu, zapoznaliśmy się dokładnie z raportem z ASO. Handlarz nie miał pojęcia, że auto jest bezwypadkowe. Negocjacja ceny była krótka i rzeczowa. 300 zł na konserwację podwozia. Temat zamknięty
Ale na odchodne podeszła do mnie żona tegoż handlarza z żądaniem pokrycia kosztów paliwa, czasu jaki poświęcił jej mąż na wizytę w ASO oraz ubezpieczenia. Więc na szybko wyliczyłem kobiecie ile mnie kosztował przyjazd na oglądanie auta którym miałem odjechać.
[...]

Post edytowany
PaZet jest offline   Odpowiedź z Cytatem