Temat: [Fiesta 2017- ] Nowa fiesta, jaka jest?
View Single Post
Stary 29-11-2018, 15:24   #275
Kubsi1
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-05-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2018
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nowa fiesta, jaka jest?

Witam,

Również jestem użytkownikiem fiesty ST-line mk8 - kupiona w maju 2018 1.0 EB 100KM. Aktualnie przebieg ok 8000 km.

Wady i zalety auta:

Zalety:
- prowadzenie: auto prowadzi się fantastycznie, przed zakupem oglądałem wiele testów, wszyscy zachwycali się nad prowadzeniem tego auta i mieli rację
- wygląd: wersja ST-line wygląda świetnie, LEDy do jazdy dziennej robią robotę
- nagłośnienie: nie mam wersji B&O, jest to wersja środkowa (chyba z dodatkowym głośnikiem) - grają super, auto jest też dobrze wyciszone więc świetnie słucha się muzyki
- cena: jak na wyposażenie, które jest oferowane to cena jest relatywnie niska
- kupiłem podgrzewanie przedniej szyby i jest to strzał w dziesiątkę, wsiadam do auta, czekam minutę, wycieraczki i wyjeżdżam, teraz z perspektywy czasu dokupiłbym jeszcze grzaną kierownicę

Wady:
- skrzypiące plastiki: zarówno obudowa ekranu na konsoli środkowej jak i drzwi pasażera z przodu skrzypią na nierównościach
- brzęczące coś prawdopodobnie na klapie bagażnika: mam wrażenie że to tablica rejestracyjna
- ciężko zamykające się drzwi: trzeba nimi walić jak drzwiami do obory, gdybym tak zamykał drzwi w moim starym 20-letnim lexusie to odpadłyby od auta
- aktualnie zauważyłem również ubywający płyn chłodniczy, w tej kwestii jestem już umówiony w ASO na diagnostykę problemu

Podsumowując - auto jest świetne do miasta, na trasie również radzi sobie bardzo dobrze, jeżeli komuś nie przeszkadzają trzeszczące plastiki (ja włączam głośno muzykę i nie słyszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), a szuka auta z tego segmentu to chyba jest to najlepszy wybór. Silnik pomimo 100 koni radzi sobie świetnie, natomiast co do moich preferencji to aktualnie chyba zdecydowałbym się na mocniejszą wersję ST.
Kubsi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem