View Single Post
Stary 06-12-2018, 10:43   #5
kamiluek
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 16-01-2018
Skąd: Kraków/Zawiercie
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 120 KM
Rocznik: 2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Opony zimowe/letnie a może wielosezonowe ? Jaki rozmiar ?

Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opony o innych rozmiarach nie są homologowane o tego samochodu na feldze 17" chyba że ci to wisi i założysz co chcesz.Z traktora może też pasuje po zmianach.Producent chyba kieruje się jakimiś wytycznymi że ten rozmiar a nie inny np.prędkościomierz przy tych 215 45 17 na pokazuje prawidłowej szybkości.Doświadczeń z tym rozmiarem to chyba nikt nie ma bo ten rozmiar nie do twojej fiesty
Czy ja gdziekolwiek wspomniałem, że pytam o homologowany rozmiar ? Chyba nie dlatego pytam na forum, a nie sprawdzam na tabliczce homologacyjnej rozmiaru ,żeby usłyszeć "producent tego nie przewidział". Producent nie przewidział też wydechu Miltek'a, sprężyn Eibacha czy Fordów od Heko z GCS Tuning...
Jeśli tego nie rozumiesz to bardzo mi przykro... 215/40 R17 jest mnóstwo na forach w UK. Słyszałem też o próbach zakładania do obniżonych Fiest na zawieszeniu m.in. Eibacha właśnie 215/45 R17 i nie było 100% idealnie ale ani słowa nie było o standardowych zawieszeniach... Dlatego ten temat znalazł się na forum. Jeśli ktoś tego nie rozumie i dalej chce mi tłumaczyć, że nie jest to homologowane i to jest wg niego główny argument to poproszę o przemilczenie.
kamiluek jest offline   Odpowiedź z Cytatem