Odp: zabezpieczenie antykorozyjne podwozia
Gwarancja perforacyjna FORDA - 12 lat to tylko chwyt marketingowy, zapis tej gwarancji mówi że aby ją uzyskać musi skorodować od wewnątrz, jak dobrze wiemy błotniki przód/tył, progi, klapy bagażnika korodują od zewnątrz pod wpływem warunków atmosferycznych (sól) a tego w gwarancji perforacyjnej nie uznają.
Do tego, aby tą gwarancję utrzymywać oprócz jej opłaty to należy także serwisować auto w ASO (wymiany oleju) tak też jest w przypadku przedłużenia gwarancji co rok ok 150pln + serwis olejowy.
Osobiście sam robiłem zabezpieczenie w 1 rocznej mojej FF mk3 (2016) - musiałem ciąć rurę tłumika bo idzie nad tylnymi sankami, zdejmowałem plastikowe progi i demontowałem nadkola i wszelkie osłony pod autem.
Odtłuszczając podwozie benzyną ekstrakcyjną biała szmatka zrobiła się czerwona od koloru lakieru pod autem, co by było gdybym odtłuszczał rozpuszczalnikiem NITRO ??
|