Temat: [Fiesta 2001-2008] Jaki olej zalać aby był dobry?
View Single Post
Stary 07-02-2019, 20:03   #138
zieluś
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-06-2018
Model: fiesta mk6
Silnik: 1.4 duratec
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jaki olej zalać aby był dobry?

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To już będzie platynowy młotek z łopatą włącznie za odkopanie wątku i nie przeczytanie jego treści przed popełnieniem posta.
Czy ja wiem dosyć często pojawia się temat oleju a przydał by się post przypięty z rozpiską co lać żeby osoby takie jak ja nie musiały zaśmiecać. Przeglądając posty nie znalazłem konkretów oprócz tych że olej w 1.4 16V ma spełniać normę WSS-M2C913 SAE 5w30 i że praktycznie nie istnieje olej syntetyczny z taką normą gdyż wszystkie mają kod odpadu jako mineralny oraz że teoretycznie najlepszy jest Ford formula F lub jego klon Motorcraft XR. Sprawa się skomplikowała po tym jak po popełnieniu posta poszedłem sprawdzić stan oleju Motorcraft XR. Niestety silnik po ok 7tyś km wziął 1l Motorcraft XR. Dolałem gdyż było na minimum silnik po uruchomieniu się wyciszył. Samochód ma obecnie przejechane 241 500 km. Dodatkowo w serwisie yt odnalazłem kanał Piotr Tester na którym prowadzący dokonuje testów różnych olei https://www.youtube.com/channel/UCLQ...X_lgTzaz4Ua1IA Z tego co zdążyłem przed wyjściem do pracy zobaczyć Motorcraft XR przy 100* C osiągnął jeden z lepszych rezultatów. Ciekawostką jest że Motule zarówno z serii X jak i Specific ford 913 d zaprezentował się w tym teście dosyć przeciętnie. Zastanawia mnie czy test tego typu może być miarodajny.
zieluś jest offline   Odpowiedź z Cytatem