View Single Post
Stary 10-02-2019, 09:13   #5
Empe
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-12-2016
Skąd: Kaszuby
Model: Mustang ; Explorer
Silnik: 302 V8; 4,6 V8; 4,6 V8; 3,5 V6
Rocznik: 1978; 2005; 2006; 2015
Postów: 33
Domyślnie Odp: sanki-po założeniu wózka stwierdził że układ wydechowy przechodzący koliduje

Cytat:
Napisał kubol70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby to było takie proste w naszej rzeczywistości jednak:
Obdzwonione 5 ASO - nie mają , nie wiedzą bo USA , nie prowadzimy...ect. Ani nie da się sprawdzić po nr. VIN ani nie czuje się chęci ze strony pracowników do jakiejkolwiek pomocy. Jedyny z którym udało mi się chwilę pogadać też nie mógł mi jednoznacznie odpowiedzieć czy te nieszczęsne sanki pasują. Jedyne które mieli to do wersji 2.0 ecoboost.
W końcu po wielu godzinach grzebania w necie i obdzwonieniu x ludzi udało mi się dogadać ze sprzedającym części który posiadał sanki od 2.0 i sprawdził "organoleptycznie" na podstawie zdjęć które mu wysłałem czy te nieszczęsne sanki pasują. Okazało się że nie.
Więc dla wszystkich tych którzy kiedyś będą mieć taki sam dylemat:
Sanki/kołyska przód Ford Edge 2015-2018 w wersji EU ani 2.0 USA nie pasują do 2.7L i 3.5L USA. Sanki od 2.0 USA można przystosować do EU i odwrotnie.
Reasumując - ASO Ford Polska + części USA to jakaś masakra.
Z panem który sprawdził mi część jestem umówiony gdyż okazało się że do 3 tyg. właśnie sprowadza Edka 3.5L i sanki sobie zamówiłem. Rzeczowa i konkretna rozmowa ,chęć pomocy i rzeczowe podejście do tematu duży wybór części dobra cena także mogę uczciwie polecić:
https://panoramafirm.pl/mazowieckie,...njrlx_pad.html

I tak na koniec , miłą dla mnie okolicznością jest to że sanki które kupiłem około 2 mieś temu od użytkownika alledrogo junior85ti mogę bez problemu zwrócić , co w obecnych realiach nie jest sprawą tak oczywistą.
Mam nadzieje że moje doświadczenia oszczędzą innym problemów i kolejny temat mamy poniekąd rozwiązany.
Pozdrawiam.
Witaj w Klubie właścicieli Forda USA w Pl ! Wielokrotnie piszę (tu na forum również), będąc użytkownikiem Forda USA NALEŻY ZAPOMNIEĆ o ASO Ford Polska!!!! Nic nie pomogą , krwi napsują, narażą na koszty. Dla tej organizacji i ludzi tam pracujących wszystko co porusza się na 4 kołach a nie zostało sprzedane w europejskiej sieci Forda - NIE ISTNIEJE.!!!!
Dlatego z dbałości o swoje zdrowie kupuję i jeżdżę TYLKO modelami Forda nie występującymi na rynku europejskim. Same zalety :
- nie jestem jednym z tysięcy użytkowników modelu w PL
- auto jest w 100 % oryginalne, nie psuję go wkładając części "pasujące" od EU
- w pełni rozkoszuję się klimatem amerykańskiej motoryzacji

Co do części: to czego nie mogę kupić od ręki w sklepach PL zajmujących się importem ze Stanów zamawiam w USA. Czas przesyłki zależy tylko od Ciebie zgodnie z regułą "czas to pieniądz". Teraz w dobie internetu jest to wszystko prostsze. Zainteresuj się grupami użytkowników aut amerykańskich - to kopalnie wiedzy dla takich jak Ty zaczynających przygodę z autami z USA. Twoje problemy są i będą inne niż większości pozostałych osób z tego forum, które części do swoich Fordów mogą kupić po drodze, idąc na spacer w sklepie "za rogiem".
Życzę powodzenia!
__________________
Tylko FORD, tylko USA, tylko V8 ! Stajnia FORD - 1100 KM. 2 x Ford Mustang ; 2 x Ford Explorer
Empe jest offline   Odpowiedź z Cytatem