Temat: [Focus 2014-2018] Przegląd ASO i Gwarancja Ford 12
View Single Post
Stary 13-03-2019, 12:32   #2
jckns
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 07-07-2018
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przegląd ASO i Gwarancja Ford 12

Cytat:
Napisał STARRAD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, Chciałem się podzielić pewnym faktem i jednocześnie się zapytać czy ktoś z użytkowników Forda z silnikami diesla 1,6 i 1,5 również się z tym spotkał. Sprawa dotyczy Focusa 1,6TDCI 115KM z 2014 roku z przebiegiem ok. 113k , z salonu PL, serwis tylko ASO. Otóż w ostatnich latach wykupywałem tą gwarancję , gdyż był to nie duży koszt ok 140zł + serwis ASO. Dzisiaj ostawiłem samochód do ASO na serwis coroczny olejowy i mówię proszę również o gwarancję Ford 12. Jakież było moje zdziwienie , gdy doradca mnie poinformował , że aktualnie aby samochód został objęty tą gwarancją serwis musi zrobić testy , których koszt to blisko 1 000pln netto + 200pln za samą gwarancję. Dotyczy to tylko silników diesla 1,6 i 1,5 . Podobno kwalifikacja tej gwarancji weszła w marcu zeszłego roku. Moje pytanie brzmi , czy ktoś ( mający jeden z tych silników ) przy przeglądzie wykupywał tą gwarancję w tej chorej cenie?
Ja dostałem taką informację, że w związku z dużym ryzykiem osiadania tulei cylindrów i ryzykiem przegrzewania (na pewno w 1.6) wykonują dodatkowe testy (serwisant robi autem ok. 60km) sprawdzające czy silnik nie jest już uszkodzony. W zeszłym roku kosztowało to 700zł.
jckns jest offline   Odpowiedź z Cytatem