Cytat:
|
Niemałą rolę odgrywa w awarii tego łańcucha filozofia long life. Fazator/wariator/napinacz jest hydrauliczny, więc wymiana oleju co 30 000 km utrudnia jego pracę, a nienapięty prawidłowo łańcuch rozciąga się. Oryginalny właściciel mojego pojazdu jeździł na wymianę oleju co rok, mimo, iż jedna z nich przypadała na przebieg 6500 km (na ostatniej karteczce od oleju w 2018 r. napisali, że kolejna wymiana w 2020 r. - gdzie tu jaki rozum?). Chwała mu za to. Zwłaszcza, że zawsze lali mu olej long life i niepotrzebnie za to bulił.
Saab robił dobre silniki, to już nie istnieje. Nastały czasy niedobrych rzeczy.
|
Mój mechanik z Opla który przechodzi teraz katorgi zmiany właściciela marki na PSA i tandety wprowadzanej przez PSA do Opla twierdzi, że cały ten szajs silnikowy przez ekologię. Konstrukcje nie wytrzymują, oleje za słabe, bo też ekologicznie muszą być robione. Interwały 30 tys km też wymuszane przez ekologów, aby globalne zużycie materiałów smarnych spadało, a też spadało w danej marce. Spalinowe normy ekologiczne Euro załatwiają oleje i silniki. Do tego ograniczenia materiałowe w produkcji silników też wymuszone przez ekologię, bo nawet wielu procesów w technologi obróbki metali stało się beeee
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Człowiek ciągle na szkoleniach, na dokształcaniu. Jedyny mechanik którego znam uczący się ciągle i szacun u mnie.