Temat: [Escape - Kuga USA] Fordpass czy udało się komuś aktywować
View Single Post
Stary 03-04-2019, 21:20   #12
mariuszkili
ford::amateur
 
Avatar mariuszkili
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-12-2015
Skąd: Stronno
Model: Escape (Kuga)
Silnik: 1,5 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 8
Domyślnie Odp: Fordpass czy udało się komuś aktywować

Myślę, że w fordzie z Ameryki, Fordpass nie będzie działał na terenie Europy. Mam Forda Escape z 2017 roku i nie mogę w pełni korzystać z tej aplikacji. Zrobiłem rozeznanie i stwierdziłem, że jest kilka przeszkód. Modem w aucie jest fabrycznie wyposażony w kartę sim a ta nie ma prawa działać z polskim polkomtelem, z którym współpracuje Ford Polska. O ile wiem w Ameryce partnerem jest Orange. Nawet gdybyśmy dobrali się do karty i zainstalowali odpowiednią, to serwery europejskie nie przyjmują i nie identyfikują amerykańskich numerów VIN (informacja od pracownika serwisu Ford). Udało mi się zainstalować na smartfonie z androidem aplikację FordPass z Ameryki, która jest wyposażona w dodatkowe funkcje takie jak stan paliwa, zużycie oleju silnikowego i czas do przeglądu i to działa, a działa dzięki połączeniu auta ze smartfonem poprzez bluetooth. Myślę, że jest to wszystko, co można wycisnąć z tej aplikacji w fordach z Ameryki. Jeśli komuś udało się osiągnąć coś więcej, to chętnie poczytam. Poniżej link do informacji o działaniu FordPass.
https://www.ford.pl/informacje/polit...rdpass-connect

Ostatnio edytowane przez mariuszkili ; 22-04-2019 o 07:47
mariuszkili jest offline   Odpowiedź z Cytatem