View Single Post
Stary 17-05-2019, 10:45   #19
ddela
ford::average
 
Imię: darek
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: malopolska
Model: focus MK2 FL, Focus mk4
Silnik: 1.6 benzyna, 1.0 ecoboost
Rocznik: 2009, 2018
Postów: 93
Domyślnie Odp: Ile jest wart używany Ford z silnikiem EcoBoost?

Cytat:
Napisał Woytas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mnie zawsze poraża w tego typu dyskusjach wyrażanie opinii przez osoby , które z EB w życiu nie miały kontaktu i nigdy autem z takim silnikiem nie jechały

... więc powtórzę po raz n-tym ... facet , który dotychczas jeździł 1.6 zetec po tygodniu jeżdżenia 1.0 EB w życiu by nie wybrał tego 1-wszego silnika , następuję koniec w skali masowej nieefektywnych silników wolnossących , których nie da się w żaden sposób bronić jeśli chodzi o elastyczność i przyjemność z jazdy

tylko niech mi tu żaden malkontent nie wyjeżdża z 2.5-3.0 V6 mówimy o masowej motoryzacji z silnikami 0.9-1.5 l
odswieżę temat bo dopiero na niego trafiłem
Ja mam FF mk2/100KM benzyna oraz FF mk4 EB1.0/100KM - wiec chyba nie ma lepszego porównania, i potwierdzam w całej rozciągłości. Jeśli chodzi o wygodę, wrażenia z jazdy i ekonomię to EB jest poza konkurencją do zetec. Lubie mojego starego mk2 (obecnie jeździ nim moja zona) ale EB w porównaniu z zetec to rewelacja. Elastyczność, kultura pracy, i spalanie (srednio o 2l mniej na 100) sa nieporównywalnie lepsze niż w zetec.
bardziej rzeczowy art na ten temat jest np tu:
https://www.wyborkierowcow.pl/1-0-ec...ypowe-usterki/
ddela jest offline   Odpowiedź z Cytatem