Temat: [Focus 2014-2018] Dołożenie kamery cofania
View Single Post
Stary 22-05-2019, 09:00   #410
Banny
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-12-2015
Skąd: Słowacja
Model: Focus MK3.5
Silnik: 1.5EB 205KM, 338Nm by TuneFOrce
Rocznik: 2015
Postów: 75
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na zdjęciu 5 (na górze zdjęcia) jest jakaś wtyczka. Chyba będąc w samochodzie jej nie widziałem dopiero na tym zdjęciu. Jutro sprawdzę.

Jeśli by nie było tej wiązki do przodu samochodu to czy da się podłączyć do SYNC 2 jakąkolwiek kamerę? Pal licho z liniami aby tylko ta animacja/wizualizacja do czujników parkowania pozostała.
Tak, to powinna być ta wtyczka.
W tym wątku powinieneś znaleźć tez schemat. A zgodnie z tym schematem możesz podłączyć dowolna aftermarket camera.

Cytat:
Napisał Janisek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To znaczy, że do kombi nie ma stycznika pod kamerkę ? Hb ma inny niż kombi ?
Ten nie będzie pasował do kombi ?

https://allegro.pl/oferta/ford-focus...ere-7743442832

@Banny , jeszcze pytanie do Ciebie: miałeś wtyczkę kamery w bagażniku ale czy wiązka była cała aż do kokpitu czy musiałeś coś dorabiać ? Ja mam tą wtyczkę...
NIE, naprawdę to tylko dla hatchback.
Kombi posiada kamere w oddzielnej obudowie, jak w tej ofercie z Allegro co napisałem powyżej. Bardzo rzadko można znaleźć.
A jeśli naprawdę chcesz korzystać z linii, ważne jest, aby mieć kamere dokładnie dla Kombi. Ponieważ linie są skonfigurowane dokładnie dla tej pozycji w listwie. Kamera od HB mogłaby pokazać linie nie tak precyzyjne.
https://forum.fordclubpolska.org/sho...&postcount=376

Miałem szczęście i znalazłem na Allegro cały zestaw, kamera wraz z listwa i wiązka. Ale wiązka od hatchbacka jest również dobra. Albo sam podłączysz kamere do wtyczki.

I ja tak postępowałem:
1. sprawdziłem wtyczkę w bagażniku.
2. następnie zgodnie ze schematem sprawdziłem BCM, jeśli jest przewód do linii a następnie sprawdziłem wtyczkę do APIM, jeśli są tam przewódy video+/-
3. Musisz sprawdzić moduł napięcia, jeśli masz ten, który obsługuje kamerę lub możesz wziąć zasilanie bezpośrednio z modułu PAM.
4. A potem wiesz, że powinno być P&P

Cytat:
ale @tedi_k twierdzi, że często wiązka kończy się nie wiadomo gdzie
To prawda, dlatego dobrze jest przed procedurą sprawdzić, czy przewody są podłączone do modułu końcowego zgodnie ze schematem.
Banny jest offline   Odpowiedź z Cytatem