View Single Post
Stary 01-07-2019, 20:43   #1
KamilGroove
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 24-04-2019
Skąd: Gniezno
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 3
Exclamation Drgania kierownicy oraz ściąganie na nierównościach

Witam Serdecznie

Jestem posiadaczem Mondeo mk4, 2013 rok , 2.0 TDCI od dokładnie 26 kwietnia.

Od momentu zakupu walczę z drganiem kierownicy.

- Drgało przy hamowaniu - założyłem nowe tarcze plus klocki i ten "typ" drgania został wyeliminowany.

- były drgania od kiepskiego stanu opon - zmieniłem opony, wyważyłem koła - po problemie.

Teraz pozostało:

ściąganie w prawo podczas przyspieszania i hamowania, na suchej nawierzchni mało wyczuwalne, ale ostatnio podczas deszczu masakra :/

i najbardziej irytujące oraz pozbawiające wszelkiego komfortu jazdy - drganie kierownicy/ruchy lewo, prawo na nierównościach.

objawia się to w taki sposób:
załóżmy, że jedziemy sobie po drodze która ma sporo załatanych dziur, wiadomo ten asfalt nie jest równy, łaty powodują nierówność tejże drogi.
Kierownica podczas jazdy na takiej drodze, sama drga/rusza się w tym kierunku, w którym występuje ta nierówność.

Nie mogę sobie jej trzymać swobodnie bo ciągle lata na boki..
Tak samo jest kiedy jadę po drodze szutrowej, sporo małych kamyszków itd. kierownica w tej sytuacji nie potrafi być ustawiona na wprost, nawet trzymając ją oburącz wszystkie drgania przenoszą się, aż widać to na dłoniach..
Przejazd nawet powolutku w ślimaczym tempie przez tory kolejowe to jeden wielki "taniec" kierownicy, tak lata i trzęsie, że szkoda gadać.
Tracę już na to cierpliwość zwłaszcza, że żaden diagnosta ani mechanik nie widzi nigdzie problemu i oceniają stan zawieszenia na bardzo dobry.
Ostatnio zrobiłem geometrię przód i tył i to również nic nie zmieniło.
Proszę wybaczyć te wypociny, ale być może ktoś z forum miał już taki problem i będzie mógł mi jakoś pomóc.
Pozdrawiam
KamilGroove jest offline   Odpowiedź z Cytatem