Temat: [Edge 2015- ] Wymiana siedzeń USA na EU
View Single Post
Stary 31-07-2019, 12:02   #1
volarz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford EDGE 2.0 Ecoboost 4x4 "SPORTstyle"
Silnik: 2.0 Ecoboost 245KM
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Wymiana siedzeń USA na EU

Cześć
Jako że moją fanaberią była wymiana skórzanych siedzeń, na te z alkantary to pojawił mi się szereg problemików do rozwiązania w których liczę na wasze podpowiedzi.

Z USA przyjechała wersja SEL, zmiana ma dotyczyć pełnej wymiany na europejskie welurowe z pełną elektryką, pamięcią i wentylacją.

Po przełożeniu foteli, w zakresie elektryki (ustawień i grzania) działał fotel pasażera, fotel kierowcy w ogóle martwy, a tylna kanapa rzucała błędem napinacza pasów.

Domyślam się żeby była pełna funkcjonalność w zakresie sterowania elektryką to potrzeba pozamieniać kabelki, tu pojawił się pierwszy problem bo o ile schematy siedzeń z USA mam to do wersji EU nie bardzo.
Drugi problem to rozpoznawanie wagi, bo w fotelu z USA jest worek z płynem, a w EU jest zwykła waga. Trzeci to że wyskakuje błąd zapięcia tylnich pasów, a wersja SEL nie miała takiego czujnika (chyba)
Komputer rzuca następującymi błędami:
B00C5:13 Passenger seat track position restraints sensor
B140C:4A Second row driver side seat belt sensor
B140D:4A Second row passenger side seat belt sensor
U0154:00 Lost communication with restraints occupant classification system module
Co najlepsze błędy te dublują się z końcówkami -AF.

Tu prośba do Was:
- czy ktoś orientuje się czy można to jakoś sensownie ze sobą zgrać/połączyć. Może macie schemat foteli wersji EU
- czy da rade w jakiś sposób uruchomić wentylację foteli np, montując dodatkowy włącznik, ciągnąć osobne zasilanie. (to oczywiście na sam koniec).

Domyślam sie że w ostateczności w grę wchodzi zmiana tapicerki lub samych siedzisk, ale na razie chciałbym podjąć próby zmiany okablowania.
volarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem