Temat: [Focus 2008-2011] EGR wymiana razem z kolektorem dlaczego?
View Single Post
Stary 02-08-2019, 23:58   #5
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,607
Domyślnie Odp: Wymiana EGR

Powiem tak, próbowałem dwa razy zaślepiać, za pierwszym razem wywaliło checka po 3 dniach, pojeździłem jeszcze 2 dni, wyjąłem zaślepkę i skasowałem błąd, ale w jeździe nie było najmniejszej różnicy.

W tym roku wiosną też zaślepiłem, bo mi trochę dymi, wydaje mi się, że ma laga przy przyspieszaniu i czasami zgaśnie po odpaleniu, myślałem że to egr dusi silnik spalinami, włożyłem zaślepkę i też się nic nie zmieniło, żadnej różnicy w jeździe, więc te objawy to jednak nie egr. Przejeździłem z zaślepką około miesiąca, cały bak, bo chciałem zobaczyć czy wpłynie na spalanie, zrobiłem ponad 400 km po mieście i tym razem nie wywaliło mi checka w ogóle. Ale robiłem chip w zeszłym roku i możliwe, że wyłączyli mi egr i to dlatego.

Ogólnie mam problem z ogromnym spalaniem a tym aucie, masę rzeczy sprawdziłem, wymieniłem, i ciągle brak efektów, już nie wiem gdzie szukać.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem