View Single Post
Stary 14-08-2019, 22:41   #2
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Kupuje Forda Focusa - kilk apytań

Wersja ST jest również w dieslu 180 KM. Ale jeśli nie jesteś w temacie, to wyjaśnię, że można kupić wersję 150 KM i zrobić upgrade do 180 KM, czyli wgrać fabryczny soft z mocniejszej wersji (to nie chiptuning). Dotyczy to zarówno benzyniaka 1.5EB 150KM jak i diesla 2.0 150KM.
Co do spalania, to jeździłem kiedyś kiedyś Focusem mk2 z dieslem 2.0 (to właściwie ten sam silnik co w mk3) i jego spalanie nie było zbyt ekonomiczne ani w ruchu miejskim, ani przy prędkościach autostradowych i dość mocno różniło się od danych fabrycznych. Średnio wychodziło ok.7.5-8l/100. Oczywiście nie jest to bardzo dużo, ale w aktualnie użytkowanym mk3 z benzyniakiem 1.6EB też mi tyle wychodzi. Myślę, że Diesel 1.5 będzie palił mniej niż 2.0.
Odnośnie drugiej kwestii, to ilość przycisków przy lewarku biegów zależy od wyposażenia. Mogą być 2, 3, 4, a może nie być nawet żadnego. Cztery guziki występują wtedy, gdy pojazd jest wyposazony w ASS (auto start stop), podgrzewanie kierownicy, włącznik czujników parkowania oraz asystenta parkowania. Jeśli są 3, to chyba brak wtedy funkcji podgrzewania kierownicy, a jeśli 2, to jest wtedy ASS i podgrzewanie kierownicy.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem