Temat: [Focus 2008-2011] Rdza na tylnych rantach - jak walczyć?
View Single Post
Stary 17-09-2019, 19:20   #8
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,659
Domyślnie Odp: Rdza na tylnych rantach - jak walczyć?

Cytat:
Napisał majtol88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dasz rade zrobić sam. Musisz pozdejmować te szmaciane nadkola, wyczyścić to co jest za nimi, oczyścić z rdzy ile się da i pomalować tym środkiem ( od spodu tez trzeba będzie). Później jeszcze czymś to pomalować, jest to niewidoczne wiec ja bym całość jeszcze dał jakimiś barankiem.

Sam rant bym oczyścił i pomalował kilka razy podkładem epoksydowym, a później na to lakier i bezbarwny na koniec.

Tego srodka nie znam wiec nie wiem czy można tak poprostu ten rant nim zamalować i jak by to wyglądało. Jak robiłem u siebie to się zastanawiałem w ogóle czy tych fantów nie zakleić jakaś bezbarwna gruba folia, bo kamienie spod kół zawsze będą tam uderzać i ruda się znowu pojawi.

200ml wystarczy moim zdaniem
1. Dzięki za słowa otuchy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Mam plan właśnie też położyć ten baranek. Nie zależy mi na pięknym szarym wyglądzie tych rantów bo to nie fura za 100 koła - to ma jeździć i nie gnić. Nic więcej.
3. Mam nawet taki zestaw: https://allegro.pl/oferta/motip-zest...ver-8079163848 (jakiś czas temu kupiłem) jeszcze nie używany. Dokupię podkład epoksyd jak mówisz.
4. Bezbarwna gruba folia to super pomysł. Wiesz gdzie czegoś takiego szukać?
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem