View Single Post
Stary 21-09-2019, 16:37   #39
PRIMANUS
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Transit 2.0 EcoBlue 170KM + Mondeo ST-LineX 2.0 EcoBlue 190KM A8 AWD + Puma ST 1.5 EcoBoost 200KM
Silnik: 2.0 EcoBlue + 1.5 EcoBoost
Rocznik: Transit 2016, Mondeo 2019, Puma 2021
Postów: 139
Domyślnie Odp: S-max 2018r 2.0 150km, skrzynia A8 wyczuwalna zmiana biegu

Cytat:
Napisał makinen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Automatem i dieslem lepiej odpuścić sobie starty tego typu. Dostaniesz strzała w swój bok i pójdziesz do piachu. Warto ryzykować tę kilka sekund poczekalnia na lepszy moment?
Nawet jeśli na co dzień jeździsz spokojnie i statecznie (jak ja zazwyczaj), kiedyś może przyjść dzień, kiedy się będziesz spieszył... albo przyjdzie taki dzień, kiedy najzwyczajniej w świecie popełnisz błąd wyjeżdżając z podporządkowanej, bo wydawało ci się, że spokojnie zdążysz... wtedy fajnie, jeśli wiesz dokładnie jak zachowa się auto... oczekiwałbym, że nie będzie "myślało", tylko od razu zacznie w miarę żwawo ciągnąć do przodu. Zamówiłem Mondeo, więc niedługo się przekonam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał mond007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ruszam z podporządkowanej, czy spod świateł, zawsze mam na D, w momencie puszczenia hamulca auto już rusza, dodaję gaz i rwie do przodu. Nie zaobserwowałem lagów. Nie zmieniam stojąc na światłach na P czy N.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi właśnie o sytuację stania na hamulcu z wybranym już D i wtedy szybko przekładasz nogę na gaz, wciskasz gaz od razu mocno albo nawet do oporu, bo potrzebujesz natychmiast szybko ruszyć... czy wtedy nie ma sekundy opóźnienia?
Zahar testował VAG-a (Passat i Superb) z mocnymi turbobenzynami (pod 280 km) i z tymi "super szybkimi" DSG... On zauważył, że kiedy już ruszą bardzo sprawnie przerzucają biegi... ale w sytuacji startu od zera... jest właśnie prawie sekunda opóźnienia... zupełne niepasująca do tak mocnej turbobenzyny...

Pytam o skrzynię A8, bo zamówiłem praktycznie identyczne auto do twojego, tylko z napędem na 4 łapy:
Mondeo 2.0 Ecoblue 190km A8 AWD w kombiaku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez PRIMANUS ; 21-09-2019 o 16:54
PRIMANUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem