View Single Post
Stary 05-10-2019, 10:51   #4
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: fusion 2.0 240 km AWD- wtyczka 220 V w przednim zderzaku

@kuba0005 @jimmy43
@jimmy43 edytował tekst zmieniając całkowicie treść zapytania, stąd inna moja interpretacja...

Wiem kolego do czego służy grzałka w bloku, bo w niejednym sam zakładałem,
Głównie stosuje się je do ropniaków, by blok szybciej nabrał temperaturę w warunkach zimowych. A idea tego wynalazku rozpoczęła sie w zeszłym 1000-leciu, która pomagała w rozruchu zimnego motoru. Jeszcze wcześniej /dawniej/ przed grzałką, rozpalało sie specjalne paleniska ogniowe pod misą olejową.
Na dzien dzisiejszy robi sie już takie zestawy z grzałką w dolotach chłodnicy, który wstępnie podgrzewa cały układ z dodatkowym wentylatorem, który daje bezpośrednio nawiew do komory wnętrza samochodu i o takim zestawie myślałem pisząc post wyżej do pytającego. Ciekawostką jest że taki wypasiony zestaw wraz ze sterownikami podchodzi do kwoty porównywalnej z mokrym webasto, proszę nie mylić z suchym.
Jeszcze raz powtarzam, w moim przekonaniu grzałka w motorze kolegi, który założył temat niema sensownego uzasadnienia, przez wzgląd na prawie natychmiastowe osiągnięcie temperatury roboczej i zerowy problem rozruchowy zimnego motoru

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 05-10-2019 o 11:18
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem