Temat: [S-MAX 2006-2015] Nie rozkłada się lusterko zewnętrzne
View Single Post
Stary 03-12-2019, 11:28   #15
khml
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-09-2019
Skąd: Lublin
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie Odp: Nie rozkłada się lusterko zewnętrzne

Panowie nie zakładam nowego tematu tylko odgrzewam ten ponieważ u mnie występuje podobny problem z lusterkiem prawym. C-max z 2012 r.
Od kilku tygodni podczas otwierania samochodu (nie ważne czy z pilota przy kluczyku czy tylko dotykając obojętnie której klamki) coraz częściej nie otwiera się prawe lusterko. Po wejściu do samochodu i wciśnięciu przycisku wewnątrz do otwierania i składania lusterek - lewe działa bezproblemowo natomiast prawe nie.
Nigdy nie pojawił się problem ze składaniem. Zawiesza się tylko podczas otwierania. Po delikatnym "puknięciu" i ponownej próbie otworzenia pojazdu lusterko się rozkłada z tym, że zauważyłem, że jakoś później reaguje na sygnał i otwiera się z sekundową zwłoką w porównaniu do lewego lusterka. Otwiera się do końca bez trzasków i niepokojących odgłosów.
Byłem oczywiście w serwisie i żadnych błędów nie ma. Twierdzą, że nie wiedzą i... lusterko do wymiany.
Odnoszę wrażenie, że tak jakby nie dostawało czasami sygnału do otworzenia bo gdyby było uszkodzone to problemy mogły występować też podczas składania.
Mocno mnie to denerwuje, gdyż częstotliwość usterki zaczyna się zwiększać i trzeba za każdym w to lusterko "puk". Czy jest szansa jakoś to naprawić bez wymiany na nowe?
khml jest offline   Odpowiedź z Cytatem