Temat: [Edge 2015- ] Światła postojowe USA a EU
View Single Post
Stary 08-12-2019, 19:58   #71
Edge43
ford::beginner
 
Imię: Edge43
Zarejestrowany: 07-11-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Edge MK2 (Europa)
Silnik: 2.O TDCI (210PS)
Rocznik: 2016
Postów: 48
Domyślnie Odp: Światła postojowe USA a EU

Ford Edge 2016, wersja europejska, oryginalnie były soczewki halogen, po zmianie lampy typu Full Dynamic LED, póki co nie ma pełnej funkcjonalności, lampy świecą statycznie. Auto przekodowane na lampy LED, światła długie przepinowane z 2 na 5.

Pytanie na temat świateł postojowych:
We wtyczce nie mam żadanych przewodów ani na PIN nr 1 ani na 10 (według sugestii z forum właśnie tam coś powinno być)... znalazłem 12V na 3-ce ... póki co mam do wyboru albo podaję 12V na 3-ce i zawsze mam światła dzienne, albo na 1-ce i cały czas mam tylko postojowe (łyżwa w lampie świeci ze zmniejszoną mocą). Jest tak przy wszystkich położeniach przełącznika świateł ! Nie mam (albo nie potrafię znaleźć) w wiązce drugiego 12V które by sterowało dzienne/postojowe.

Wyczaiłem że jeśli podam 12V na PIN 3 będe miał dzienne a po jednoczesnym podaniu 12V na PIN 1 dzienne przygasają i stają się pozycyjnymi. Problemem jest skąd wziąć sygnał z pozycyjnych ? jedyne co na tą chwilę mi przychodzi do głowy to ciągnąć kabel od pozycyjnej z tylnej lamy (ale to przez całe auto trzeba ciągnąć) ... przy dziennych tylna lampa nie świeci, po zapalniu postojówek lub mijania zapalają się też tylne lampy... miałbym sygnał do wysterowania dzienne/pozycyjne na przód ...

Pytanie czy nie ma opcji żeby znaleźć ten sam sygnał pod maską, tam byłoby dużo łatwiej i szybciej się wpiąć.


Wydaje mi się że oryginalnie łyżwa w lampie typu LED powinna świecić przy położeniach przełącznika świateł w następujący sposób (tak jest np w Volvo):
pozycja 0 - łyżwa świeci 100% mocy (mamy dzienne , pozycyjne tył się nie świecą !)
pozycja postojowe - łyżwa świeci 30% mocy
pozycja mijania - łyżwa świeci 30% mocy
pozycja automat - łyżwa świeci 100%/30% w zależności czy są dzienne czy mijania

Widziałem na forum informacje że sygnał na przewodach lamp może się zmieniać po włączeniu Drive na skrzyni biegów oraz w zależności od czujnika światła .... Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie ? Przydałby się jakiś czytelny opis co się zmienia i kiedy, i czy to dotyczy wersji EU czy US.

Ostatnio edytowane przez Edge43 ; 09-12-2019 o 09:12
Edge43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem