View Single Post
Stary 11-12-2019, 07:59   #157
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie

Cytat:
Napisał Jarower Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem rozwiązany - tj. basowe buczenie przy ok 2000 - 2100 obrotach silnika. Buczenie bardziej słyszalne w kabinie niż na zewnątrz. Rezonowanie przewodów paliwowych. Serwis Auto Plaza rozwiązał problem - samochód znów pracuje cicho i bez uciążliwego buczenia. Wcześniej serwis Autonobile dwa razy próbował naprawić ten problem - zastosowali nową klamrę mocowania przewodów, ale niewiele pomogło. Bemo Motors cały dzień szukali co rezonuje i nie byli w stanie znaleźć przyczyny. Początkowo zakładali, że to jest osłona silnika. Twierdzili, że przewody paliwowe są ok, bo zauważyli, że mocowanie przewodów paliwowych jest nowe. W AutoPlaza powiedzieli, że to jest powszechny problem z 2.0 TdCI. Przewody paliwowe wymagają specjalnego mocowania, aby nie rezonowały. Widać, że tylko Auto Plaza wie jak należy właściwie mocować te przewody.
Czytając Twój wpis, również umówiłem się do AP z tym samym problemem.
Przeszukując internet spotkałem się właśnie z diagnozą, że chodzi o mocowanie przewodów.

Na niemieckim forum (mondeo-mk5.de), znalazłem nawet fajny schemat, gdzie jest pokazane jak to naprawić. Wklejam do tematu, może komuś się przyda do samodzielnej naprawy.

Źródło schematu:
https://mondeo-mk5.de/forum/index.ph...terboden-info/

Tam w poście nr 12 jest jakiś biuletyn serwisowy dotyczący tego tematu.

Cała operacja polega na dodaniu w 3 miejscach dodatkowych gąbek, które pewnie likwidują rezonans i efekt "buczenia".

Jarower, czy w ten sposób miałeś przeprowadzoną naprawę, czy jeszcze coś dodatkowo robili? Jaki mniej więcej koszt?

Dam znać po naprawie, czy udało się pozbyć nieprzyjemnych dźwięków.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg mk5_pp.jpg (75.6 KB, 384 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez rychlakdesign ; 11-12-2019 o 08:02
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem