Cytat:
|
Bo każde wyłączenie sinika na "światłach" powoduje mniejsze zużycie paliwa, ale co najważniejsze dla mieszkańców tej planety: mniejsze zanieczyszczenie środowiska.
|
System start&stop został wymyślony głównie po to, aby samochody mniej spalały podczas testów, gdzie pewna część cyklu to było "stanie na światłach".
W realnych warunkach już nie jest tak kolorowo. Na rozruch silnika dawka paliwa też jest większa, więc nie każde gaszenie silnika ma sens. Gdzieś kiedyś przewijały się informacje, że dopiero postój >15 sekund daje jakąś oszczędność, ale czy jest realnie mierzalna wartość to wątpię.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.