Temat: [S-MAX 2006-2015] Zestaw naprawczy czy koło zapasowe
View Single Post
Stary 13-12-2019, 22:13   #479
padmak
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Birmingham
Model: S-Max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Zestaw naprawczy czy koło zapasowe

No to i wpisuję się do chętnych na zakup dojazdówki.
Dziś bardzo się zdziwiłem, kiedy zadzwoniłem na ubezpieczenie. Z reguły przyjeżdżali "świątek i niedziela" w odległe miejsca. A dziś stoję na głównym rondzie z nadzieją na kolejną "szybką akcję naprawczą" . Niestety okazuje się, że chyba niepotrzebnie powiedziałem, że najechałem prawdopodobnie na jakąś część która właśnie wyleciała spod ciężarówki. W tym przypadku, owszem pomogą mi ale już za spore pieniądze i z utratą części zniżki.
Ładnie podziękowałem i zabrałem się za zestaw naprawczy. Niestety po 7 min ciśnienie było nadal zerowe, więc odłączyłem zestaw z butelką. Odjechałem bardzo powoli w bezpieczne miejsce. Pomyślałem, że gdyby to było gdzieś na dalszej trasie to już po mnie. Na szczęście nie tak daleko była żona z volvo S80 . Użyłem lewarka z Volvo. Zabrałem koło do wulaknizacji. Wymieniłem oponę i wróciłem by zamontować nową. Straciłem "tylko" 3 godziny i pieniążki na nową oponę.

Teraz mam pytanie.
Kupie sobie dojazdówkę z volvo 17" (mam alu felgi 17'')
podnosnik bardzo podobny ma właśnie volvo do tego dla galaxy/shara - który wybrać - volvo nie ma tego plastiku na gwincie.
Czy musze jakieś inne śruby mocujące kupować?
padmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem