Może się komuś przyda.
Już po wymianie jestem, mocowanie żarnika tak jak pisałem to kołnierz na żarniku przykręcony dwoma śrubkami typu torx. Bez wyciągania całej lampy ciężko wykręcić te śrubki (średnio je widać, duże ryzyko ze śrubka nam spadnie do środka lampy).
Aby wyciągnąć lampę trzeba rozmontować nadkole, odkręcić zderzak w miejscu mocowania do błotnika, odkręcić górne mocowanie zderzaka i wtedy mamy dostęp do trzeciej śruby mocującej lampę od spodu. Dwie pozostałe są od góry, dobrze dostępne.
Trochę pracy niestety jest, a jak się nie ma garażu jak w moim przypadku to w zimie ciężko
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem żarniki na OSRAM Xenarc Night Breaker Laser skuszony 200% wzrostem światła.
Rozczarowały mnie, wielkiej różnicy nie widzę miedzy tymi co miałem (gdzie im tam do 200%). Zważywszy na cenę, ponad 600zł za dwupak nie wybrałbym ponownie.
Podobno żarniki się "rozświecą" po iluś tam godzinach ale już przerabiałem wymianę w poprzednim samochodzie i jakiejś większej równicy nie zauważyłem po kilkunastu/ dziesięciu godzinach pracy.