1.6 TDCI bład P0234
Witam serdecznie,
Dalszy ciąg przygód mojej foczki. (1.6 TDCi 109 km, zmienna geo. rocznik 09.2009) po lifcie.
Może zacznę od początku: (dodam że kilka tematów na forum związanych z tym błedem już przeglądałem)
Przy ok 210 tys. przebiegu kończyła się turbina (tak wspominał mechanik) Padł wyrok wymiana turbo na zregenerowaną (podobno wirnik miał już luz, pluła mocno olejem) I ok, trurbo wymienione.
Po ok 10 tys km, turbina zaczyna coraz głośniej gwiżdzeć, pojawiają się check na desce rozdzielczej. Mój mechanik jedzie na gwarancje wymienić turbo. Turbo więc wymienione. Auto jeździ
Niestety, po ok 10 tys. km pojawia się check (po mocniejszym dodaniu gazu ok 2,5 tys obroty), wysypuje się kilka błędów między innymi P0234 oraz inny związany z filtrem paliwa oraz EGR. (przy okazji EGR został wyjęty i wyczyszczony, jest sprawny)
Następnie przy demontażu turbiny okazuje się że TURBO wygląda jak po 300 tys.(zjechana, zapieczona) werdykt, ponowna wymiana turbo na zregenerowaną. TYM razem wymiana łącznie ze SMOGIEM olejowym oraz pompę opeju (ORYGINAŁ)
Już się zrobiło 3500 zł
Więc już jeżdzę z trzecią turbiną. Mija kolejne 10 tys, ponownie bład check. tym razm sam błąd p0234. Innych błędów brak. (ZAŁĄCZAM fotke)
Pytanie, co może odpowiadać za błąd ? Dodam że wszystkie 3 turbiny pochodzą z firmy z Lubonia. Która tylko tym się zajmuje.
Bład pojawia się po przejechaniu ok 200 km od resetu ( w trakcie jazdy) Nie towarzyszą temu żadne dodatkowe objawy. Auto jedzie tak samo jak jechało, tak samo przyspiesza, nie jest głosniejsze.
Zauważyłem jedynie( ale tak było od początku) podczas przyspieszania "pedał w pogłoge" jak mam na obrotomierzu 3000 lub 3500. To na następnym biegu aby odczuć turbo muszę poczekać ok 2 lub 3 sekundy.
I 2 razy na długiej trasie ok 250 km, bez dodatkowego błędu, auto zaczynało wolniej przyspieszać. Jakby Turbo straciło połowe mocy.
Najchętniej podjechałbym do kogoś kto profesjonalnie tym się zna i może sprawdzić całość (poszczególne elementy turno, oraz WSZYSTKO co jest z nią powiązane)
Mam dość mechaników WYMIENIACZY i kosztów z kosmosu...
PLus może jestem przewrażliwiony, ale wolę to sprawdzić.
Pozdrawiam serdczenie, przepraszam za haos literacki w poście.
Ostatnio edytowane przez specol ; 19-12-2019 o 20:37
|