Temat: [Galaxy 2000-2006] Skrzynia biegów brak 5 i 6.
View Single Post
Stary 02-01-2020, 22:28   #9
pawlik835
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2015
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 150 KM
Rocznik: 2005
Postów: 46
Domyślnie Odp: Skrzynia biegów brak 5 i 6.

Jestem po wyjęciu i rozebraniu skrzyni. Niestety synchronizatory 5 i 6 biegu są zużyte. Prawdę powiedziawszy synchronizatora 5 biegu wcale nie ma (na filmie).
Ogólnie moim skromnym zdaniem luz na wałku sprzęgłowym aż tak wielkiego wpływu nie ma na tą 5 i 6. Nie wiem czy wogóle aż taki ma (no chyba że jest już z 0,5 cm luzu) Z tego co widzę to synchronizatory są delikatniejsze niż w biegach 1-4 i myślę że jest to zużycie naturalne. Na zdjęciach jest synchronizator któregoś biegu 1-4 w porównaniu do synchronizatora 6 (6 jest nieco zjechana owszem jednakże i tak jest mniejsza) Na magnesie dużo opiłków nie ma zęby też wyglądają spoko. Nie są zaostrzone czy w jaki inny sposób zużyte. Będę chyba raczej reanimował tą skrzynię bo jak mi się trafi jakaś z 500tyś przebiegiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko mam teraz dylemat gdzie synchronizatory dostanę? Tylko serwis?

Więcej zdjęć zamieszczę w następnym terminie.

Nie można wrzucić na forum filmy muszę z innego serwisu:
https://megawrzuta.pl/filesgroup/f11...d499455e6.html

Ogólnie dowiadywałem się wszędzie - tak mi się wydaje i niestety zostaje serwis co do synchronizatorów. A te synchronizatory od początku były niezbyt przemyślaną konstrukcją ponieważ literkę na końcu numeru zmieniali 3 razy i ostatni model synchronizatora jest z literka E ma wypusty jeszcze wewnątrz przesówki te moje miały na równo.

Jeżeli chodzi te wypustki trzeba wpisać 02M 311 295 E widać na zdjęciu że jest w 3 miejscach takie coś.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg kawałki synchronizatora.jpg (95.9 KB, 28 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg mocowanie I.jpg (96.5 KB, 27 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg synchronizator 6.jpg (90.9 KB, 29 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg synchronizator któregoś z biegów 1-4.jpg (95.0 KB, 32 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez pawlik835 ; 03-01-2020 o 11:09
pawlik835 jest offline   Odpowiedź z Cytatem