Ode mnie podobnie, subiektywnie, lecz bazując na faktach, fizyce i własnych próbach na autach flotowych (już nie ma żadnego Mk3, więc tylko wspominam)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. 16" nieco lepiej rusza, za to ma mniejszą prędkość maksymalną. (Obwód koła podobny, więc magiczne siła x ramię się specjalnie nie zmienia, ale jednak różnica jest). Co przy najbardziej mułowatym silniku, dostępnym w tym aucie ma znaczenie, zanim silnik wkręci się na obroty, przy których żyje.
Może to kwestia cięższych kół, jeśli przeciętna 17 alu waży więcej, niż 16" + różnica masy tego samego modelu opony?
2. 16" zapewnia nieco lepsze tłumienie drgań, nawet bez "kapciowania" (16" napompowana wg. zaleceń szybkich/trasowych/pełne obciążenie nadal jest bardziej komfortowa, niż 17" napompowana dla pustego auta do miasta).
3. 16" wygląda mniej ciekawie, ale lepiej znosi warunki miejskie (krawężniki, dziury - trudniej uszkodzić felgi, które dłużej zostają ładne). 16" wygląda świetnie, dopóki nie zobaczysz Mk3 na 17" tuż obok
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Więc... nie rób tego, a będziesz zadowolony z 16"
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nieco paradoksalnie, ale... do Diesla i EB brałbym 17", zakładając eksploatację głównie poza miastem / trasy. Do wolnossaka, niezależnie od zastosowań, jednak zostałbym przy 16". Gdy przeważa miasto lub częste zjazdy z asfaltu na jakieś polne, leśne drogi, to niezależnie od silnika zostałbym przy 16". 18/19 i tym podobne, to tylko dla bajeru i tylko na równy asfalt, czyli w focusie bym tego nie chciał. No chyba że ST, ale wracamy do bajeru / zabawy, ale nie auta na co dzień z wolnossącą benzyną
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.