View Single Post
Stary 25-01-2020, 17:13   #7
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 304
Domyślnie Odp: Wymiana radia na małą navi. Może bluetooth.

Nic nie trzeba dopasowywać. Trzeba tylko kupić do swojego modelu Forda, bo te do modelu po 2014 są troszkę inne (inna dolna krawędź) i mogą nie pasować. A wię u Ciebie model 2011-2014. Do przełożenia są tylko kratki nawiewne przy radiu. To kwestia plastikowych zatrzasków. Radia na Androidzie mają zwolenników i przeciwników. Możesz o tym poczytać na naszym forum. Przeciwnicy to raczej ci, którzy tego radia u siebie nie mają. Zalety, to że masz właściwie smartfon wbudowany w samochód a więc załatwioną od razu sprawę bluetootha, internet z karty SIM, lub tak jak u mnie z WIFI ze sticka z SIM wpiętego w gniazdo USB. Tu chodziło o 4G, bo moje radio ma tylko 3G z SIM. Ale nowe radia mają już 4G. Wczytać można wszystkie możliwe aplikacje ze sklepu PLAY, w tym oczywiście mnóstwo dobrych nawigacji. Ja mam w związku z tym także telewizję ok 40 programów. Można, korzystając z aplikacji i niedrogiego nawet transmitera po WIFI, widzieć na ekranie w atrakcyjnej formie graficznej bieżące parametry silnika i samochodu. O kamerach bezproblemowych (każda działa)wstecznej i rejestratorze już pisałem.Radio zapamiętuje 30 stacji, a nie tylko 10 jak w radiu fabrycznym. Mankamenty to głównie czas "wstawania" ok 1 min (tak jak po resecie smartfona" - najdłuższa możliwa przerwa aby tak się nie działo to 2 godziny, po tym reset jest nieunikniony), czyli oczekiwanie aż zagra radio, w związku z nachyleniem ekranu (nie jest pionowy) w słoneczny dzień są pogarszające widoczność świetlne refleksy. Ostatnia jak dla mnie to ta, że komunikaty z nawigacji nie pokazują się (np strzałki) na wyświetlaczu między zegarami. Jest natomiast obsługa radia z kierownicy, co zresztą można wyczytać na stronach producenta.
Dla hobbystów, korzystając np z forum xda, możliwe są modyfikacje znacznie poprawiające wygląd ekranu i rozszerzające możliwości po zrootowaniu urządzenia. tego jednak nie polecam każdemu, bo gdy wczyta się niewłaściwe dla swojego procesora oprogramowanie można radio "uceglić". Ja u siebie to zrobiłem, ale u kogoś bym się nie podjął.
@daro
Rzeczywiście trudno coś polecić i nie zrobię tego. Moje radio jest dość leciwe, np RAM to tylko 1GB a 4GB to w tej chwili norma. Jeśli interesujesz się smartfonami to będziesz wiedział co kupić. Tak jak napisałem, zwrócić trzeba uwagę na ilość RAM a także czy obsługuje kartę SIM 4G. 3G to za mało np na telewizję i stąd opisane przeze mnie rozwiązanie zastępcze. Ale działa OK. Dawcą internetu po WIFI może być także np nasz Smartfon osobisty. Unikamy wtedy dodatkowego abonamentu dla samochodu. Ja jednak tak mam i za 20GB internetu mobilnego w samochodowym SIM płacę 20 zł/mies. w T-mobile. Raczej nie polecam także dodatku - moduł telewizji cyfrowe naziemnej. Chińczycy go proponują, ja mam też, ale trzeba naprawdę mieć dobrą zewnetrzna antenę dookólną, a i tak w ruchu transmisja jest zrywana. Można ewentualnie dokupić moduł radia DAB+, ale u nas oferta programowa jest dość słaba i chyba nie warto. Lepiej słuchać radia internetowego.
Może tylko nie kupowałbym, dobrze przyznam wyglądającego radia Android w stylu "TESLA". Jest duży ekran w pozycji pionowej, ale brak mechanicznych przycisków (w razie "zwiechy" możemy być bezradni), ponadto refleksy od słońca mogą być jeszcze bardziej dokuczliwe.

Ostatnio edytowane przez jadja ; 25-01-2020 o 17:45 Powód: uzupełnienie
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem