View Single Post
Stary 25-02-2020, 08:56   #5
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 95
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

No to żeście mnie podsumowali z tym całym majdanem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam tę przypadłość, że jak się gdzieś pakuję czy to do plecaka, czy do samochodu to nie lubię wozić powietrza. Więc jeśli będę miał wana to też się może okazać za mały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może to tak przerażająco wygląda, ale jedyną niewiadomą jeśli chodzi o bagażnik jest przyczepka rowerowa, której jeszcze nie mam. Wiem jak się składają, ale to wyjdzie w praniu. Wózki są na największych kołach jakie może mieć jeszcze zwykły wózek, ale nie są to żadne biegowe czy sportowe. Dobry wózek (a takie podobno mamy) naprawdę nieźle się rozkłada. Zobaczcie na dole. Miałem też okazję przymierzyć się do Focusa kombi mk2 gdzie jeszcze na dnie leżała cała krata z wersij ciężarowej do wywiezienia. Myślałem, że bagażnik jest głębszy, ale z dwoma wózkami nie do końca rozłożonymi było dużo miejsca...

A tak na serio. Oczywiście że wolałbym S-max-a. Jednego nawet oglądałem, bo sąsiad chciał zamienić, ale jak zobaczyłem cenę, to mi się głupio zrobiło, że w ogóle w nim siedzę. Myślałem też o Zafirze, ale to tylko przez sentyment do marki. Postanowiliśmy z żoną, że raczej trzeba się nauczyć ograniczać niż wszystko cały czas powiększać i mnożyć. Mam garaż podziemny i jestem fanem komunikacji miejskiej, ale od czasu do czasu trzeba się na miasto ruszyć samochodem. Początkowo nie chciałem też van-a ze względu na wygodę zakładania rowerów na dach (nie jestem wysoki). Pozostaje tylko bagażnik na hak, albo drabinka. Ale na pewno rozejrzę się, bo może mam złe wyobrażenie.

Co do Mondeo... jak wspomniałem nie znam się, ale zawsze te samochody kojarzyły mi się z wyższą klasą no i ceną. Miałem przyjemność jeździć trochę mk5 jak mojemu kierownikowi zabrali prawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Widzę, że kombiak ma dodatkowe 50 l bagażnika, a to mało nie jest. Nie chcę tu od razu wrzucać każdego ogłoszenia z internetu, ale czym się kierować szukając takiego mondeo, do jakich przebiegów ma to jeszcze sens? Znalazłem na szybko od dealera na drugim końcu Polski Mk4, kombi, 2.0, 140 KM, z 2009 z przebiegiem 203 tyś. Nie wiem tylko co oznacza sformułowanie "Samochód wystawiony na zasadzie prezentacji." - demo/powystawowy? (Dobra naiwny byłem czytając to ogłoszenie...)
Jak jest z kosztami bieżącymi takiego samochodu - klocki, tarcze, zawieszenie, serwisy.

A jeśli chodzi o pakowanie. Poniżej zdjęcie z wyjazdu z dzieciakami do domku kempingowego na działkę rodziców w sierpniu (dzieciaki miały 4 i 22 mc). Są tam dwa wózki do jazdy po lesie w tym jedna gondola, śpiwory, komplet zabawek, żarcia, ubrań i wszystkiego co dla dzieciaka potrzeba. Do środka pod nogi chłopaków poszła tylko jedna torba, zestaw do jogi żony i mały dron taty. Wszystko w 3-drzwiowej Corolli hatchback z 2003 od brata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chcieliśmy jechać do Jury na parę dni, ale nie było jak pożyczyć samochodu na dłużej. Tylko nie o to przecież chodzi...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez dodo02 ; 25-02-2020 o 14:14
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem