View Single Post
Stary 29-02-2020, 19:59   #1
Mmisiekm
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-10-2016
Model: C-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie 1.6 TDCI (109KM) Dymienie w trasie przy postoju na światłach.

Drodzy forumowicze,

Przejrzałem dziś mnóstwo wątków odnośnie dymieni ale chyba do końca żaden nie potwierdza mojego przypadku. Z góry przepraszam jak jednak czegoś nie doczytałem ;(

Mianowicie dziś wracając z rodzinka z ponad 350 km trasy zauważyłem 3 czy 4 krotnie ze auto na postoju na światłach zostawiło spora biało- szara chmurę.

Sprawa o tyle dziwna ze na światłach stałem kilkanaście razy a tylko te kilka zadymił.

W trasie leciałem tak średnio ok 130 km/h i po kilkunastu kilometrach gdy zatrzymały mnie światła w połowie cyklu zmiany świateł zauważyłem właśnie wspomniana chmurę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz tak to co ostatnio było robione:
Turbina po regeneracji jakie 10-15 tys temu
Wtryski po regeneracji jakieś 3 tys temu plus uszczelka pod deklem.
Rozrząd kompletny 1 tys. Temu.
Przed wyjazdem wymieniałem odme - ta gumę - nie wiem czy tu nie jest problem gdyż uszkodziłem 2 zaczepy ale jak zakładałem ponownie ten „kapturek” miałem wrażenie że i tak to dość ścisło pasuje

Temat o tyle dziwny ze w trasie raczej auto nie dymi, oczywiście jak mocno go dociśnie to puści chmurkę ale to raczej normalne.

Spadku mocy raczej nie zauważyłem.

Czy ktoś z szanownych kolegów/koleżanek miał może taki problem i mógłby podpowiedzieć co jeszcze sprawdzić lub co może być przyczyną?

Dzięki za pomoc
Mmisiekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem