View Single Post
Stary 14-03-2020, 09:44   #4
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,804
Domyślnie Odp: Problem z odblokowaniem drzwi od wewnątrz

Cytat:
Napisał ujbel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć! Fusion 2008, 1,4 benzyna. W Fusionach jak wiemy nie ma przycisku do blokowania/odblokowania drzwi od wewnątrz a jest to dosyć ważna czynność w kontekście naszego bezpieczeństwa.

Jedyną opcją, aby tego dokonać jest odepchnięcie klamki drzwi kierowcy od wewnątrz w kierunku zewnętrznym. Wtedy zamykają się wszystkie drzwi. I tak się teraz zastanawiam czy to faktycznie służy do blokady wszystkich drzwi w aucie czy narażam auto na jakąś usterkę.
Rzecz się ma tak:
Jest funkcja automatycznego zamykania drzwi po ruszeniu, tak jak w wielu innych autach. Jednak jest ona domyślnie nieaktywna w Fusion/Fieście. Odblokowanie jej wymaga podpięcia się z komputerem pod złącze obd2. Można to zrobić samemu.
W innych autach jest osobny przycisk blokady, tu przyciskiem jest klamka wewnętrzna. Spokojnie możesz manualnie drzwi blokować.
Odblokowywanie drzwi kierowcy wiąże się zapewne z tym jak masz to ustawione w centralnym zamku/na pilocie. To też można zmienić komputerowo.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem