View Single Post
Stary 12-04-2020, 19:23   #15
Szaniak
ford::beginner
 
Imię: Szaniak
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Kraina Tysiąca Jezior
Model: MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 32
Exclamation Turbo przechodzi w tryb awaryjny

Koledzy mam problem z przechodzeniem turbiny w tryb awaryjny. Trochę poczytałem, trochę poobserwowałem swój samochód i skłaniałbym się ku czujnikom w dolocie. Stawiałem na MAP. Dziś podpiąłem forscana i wskazania MAP to na biegu jałowym 99 kPa, przy obciążeniu 249 kPa (max - więcej nie osiąga), także MAP chyba będzie w porządku. Natomiast zaobserwowałem zależność między przejściem turbiny w tryb awaryjny a wskazaniami temperatury powietrza w przepustnicy (?) IAT2. Po przejściu w tryb awaryjny wskazuje max na wykresie 54C po czym spada. Dodatkowo spada napięcie na czujniku IAT_V,V z 3,41 V do 2,13V po czym zaczyna znowu rosnąć. Wymieniać ten czujnik ? Nie jestem pewien gdzie on się dokładnie znajduje ponieważ Forscan wskazuje że są dwa takie czujniki IAT oraz IAT2. IAT przez cały wykres wskazuje stałą temp zbliżoną do temp powietrza (17C-18C)
Dodatkowo wywaliło mi błędem P010F - Korelacja pomiędzy sygnałem czujników A/B przepływomierza masowego lub objętościowego powietrza.
Przyczyną tego kodu DTC może być:
Przedostawanie się powietrza między czujnikiem MAF a przepustnicą wlotu powietrza.
Niesprawny czujnik ACT.
Aby wykonać następny test, należy przeprogramować PCM z zastosowaniem najnowszej kalibracji.
Gdy silnik jest zimny, sprawdź sygnał IAT2 w rejestratorze danych. Odczyt temperatury powinien być bliski temperatury otoczenia. Jeśli tak nie jest, wymień czujnik ACT.
Uszkodzony czujnik MAP.
Uszkodzony czujnik MAF.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Szaniak ; 12-04-2020 o 19:40
Szaniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem