View Single Post
Stary 17-05-2020, 09:46   #53
rozekl
ford::advanced
 
Avatar rozekl
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 19-03-2007
Skąd: Lubań
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115 KM
Rocznik: 2005
Postów: 220
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał Szczepan15 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czesc,
Tak mam, wtryski wypadły w normie, listwa w normie, kompresja cylindrów w normie. Kolejna rzecza która sprawdzę będzie zaślepienie EGR , następnie przepływka, ewentualnie alternator ?
Zauważyłem dziwna zależność ponieważ podczas tych drgań gdy załącze jakiś dodatkowy pobór mocy ( u mnie AC , podgrzewania przedniej i tylnej szyby ) to bujanie budy ustępuje. Wpadłem na pomysł wgrania nowej mapy silnika która skupiła by się głównie na zwiększeniu dawki paliwa na biegu jałowym . Co o tym myślicie ?
U mnie znowu odwrotnie jak np załączy się dodatkowa nagrzewnica PTC to drgania są bardziej odczuwalne. Również jak w lato włączę klimę i jest ciepło to również drgania są duże. Kiedyś zastanawiałem się nad wgraniem nowego oprogramowania, ale jeszcze tego nie zrobiłem, zastanawiam się też nad zaślepieniem egr, więc proszę daj znać jak go zaślepisz czy jest lepiej.
rozekl jest offline   Odpowiedź z Cytatem