Temat: [Focus 2008-2011] Remont 1,8 tdci KKDA
View Single Post
Stary 07-06-2020, 15:42   #1
Qzynrally
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 06-06-2020
Skąd: Racibórz
Model: Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Remont 1,8 tdci KKDA

Cześć.
Kupiłem Focusa MKII po lifcie 2008 jako następcę mojego mk1 1.6 LPG.
Tym razem padło na 1,8 tdci. Jednak samochód kupiłem okazyjnie po zerwaniu paska rozrządu.
I teraz chciałem Was prosić o poradę. Jestem mechanikiem hobbystą, ogólnie Fordy są mi znane ale niestety moje doświadczenie z dieslami jest niewielkie.
Po zerwaniu rozrządu nie sprawdziłem jeszcze głowicy ale zawory odbiły się na pewno na 4 tłokach.
Rozważam 2 opcje naprawy:
1. Kupić inną głowicę, tłoki i poskładać mój silnik do kupy. Wiem, że części trzeba kupić więcej, głowicę i tłoki podałem jako "drogę" naprawy.
2. Wymienić słupek. I w tą stronę chyba bym szedł, jednak zauważyłem, że słupki kkda są ok 2 razy droższe od innych 1,8. Doczytałem też gdzieś że starsze silniki sa de facto takie same, różnią się głównie rozrządem i niczym więcej (mówię o słupku). Czy to prawda? Jeśli tak to wolę kupić słupek za 800zł niż za 1800. Jak mam wydac 1800 i potem i tak nowy olej, rozrząd z urzędu, to chyba wole ratować mój silnik.

Czy mógłbym prosić o wasze opinie odnosnie opcji 1 i 2 oraz rozwianie wątpliwości odnośnie słupków które móglbym włożyć?
Qzynrally jest offline   Odpowiedź z Cytatem