View Single Post
Stary 09-06-2020, 09:42   #787
Lord_Fordemort
ford::beginner
 
Avatar Lord_Fordemort
 
Zarejestrowany: 25-01-2019
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 (240)
Rocznik: 2013
Postów: 33
Domyślnie Odp: Dobre (nie ASO) warsztaty w Warszawie. Kompendium wiedzy!!!

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Solid Garage w Al. Jerozolimskich.

Dosłownie parę tygodni temu padła mi pompa ABS. Dostałem od nich używaną z niewielkim przebiegiem za 500zł i działa doskonale.
A ja miałem z nimi styczność 2-3 razy i za każdym razem mnie skutecznie zniechęcili.

1) Chciałem im zlecić montaż czujników parkowania, oryginalnych, wraz z podłączeniem ich pod Convers+ (który mam, więc zegarów zmieniać nie trzeba)
Usłyszałem, że "łoo paanie, to z 5 tysięcy będzie kosztowało albo lepiej" -
jest tu na forum wątek, co należy kupić itd., koszt części (wiązki, moduły etc.) łącznie na allegro to ok.1000-1200 zł, więc 4 tysiące za robociznę to tak trochę... dużo. A mówiłem od samego początku, że wszystkie części dostarczę sam i chodzi tylko o założenie. Ewidentnie bali się tematu i nie chcieli go podjąć.

2) Bywa, że PowerShift łapie mi zawiechę, po dłuższej jeździe, jak parkuję, mija dobra sekunda, zanim przerzuci z D na R. Podjechaliśmy do Solida i znów - "no, może automatyka albo zaworki by były do zrobienia" Mówię: ok, to robimy! A oni "Nie, bo to 2 tysiące by kosztowało, a nie wiadomo, czy pomoże, lepiej nie ruszać."
Zaraz... Może się mylę, ale chyba lepiej łatać usterki w zarodku i zapłacić 2 zamiast 7 tysięcy - ale nie wg Solida. Oni wolą, żebyś zaczekał, aż skrzynia padnie całkiem, i zlecić im całość.
Chcąc mieć 2 niezależne opinie, udaliśmy się też do Maktransu, którzy trochę mnie uspokoili i stwierdzili, że wszystko jest ok i to normalne - po prostu te skrzynie tak mają, że czasem "dłużej pomyślą". Ale podejście do klienta zupełnie inne.

Wysłane z komórki (za stodołą) przy użyciu LTE (sąsiada)
__________________
Jeśli młodzież przestanie być rewolucyjna, to źle to wróży i młodzieży, i rewolucji
Lord_Fordemort jest offline   Odpowiedź z Cytatem