Temat: [Fiesta 2012-2017] Awarie silników 1.0 ECOBOOST
View Single Post
Stary 11-06-2020, 23:37   #52
SiedemSiedem
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 16-12-2014
Skąd: z Krakowa
Model: Ford C-max
Silnik: 1.0 ecoboost 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST

A mnie spotkało wczoraj takie zdarzenie...
C-max II 1,0 ecoboost 125KM, rocznik 2014,
przebieg 105 tys. Trasa z Krakowa do Polic za Szczecinem.
Po prawie 500km, po 1 postoju i 2 korkach, przy dalszej jeździe i predkosci ok. 140km/h poczułem lekkie szarpnięcie, jakby "dziura" w ciągłości mocy, i po kilku sekundach zapaliła się kontrolka silnika, ta pomarańczowa i komunikat "awaria silnika - natychmiastowy serwis".
Zwolniłem, żeby się zatrzymać, ale to S3 i trzeba uważać, w międzyczasie zapaliła się kontrolka oleju i potem akumulatora,
w tym całym stresie nie wiem już, czy najpierw zgasł silnik czy najpierw stanąłem na poboczu a potem zgasiłem, nie wiem. Żona z dziećmi wysiadła (i odeszli ile się dało od drogi) a ja zostałem, spróbowałem odpalić silnik, przekręciłem kluczyk i zaczął się rozruch, ale jak puściłem kluczyk, to rozruch jakby trwał nadal, jakby się "zawiesił", a silnik nie odpalał!! 😮
Przekręciłem kluczyk max w lewo i wyjąłem ze stacyjki, wszystko zgasło. Do celu 200km, (że mną żona, 2 małych dzieci i pies, na szczęście mam AC i ubezpieczyciel przysłał lawetę, dowieźli pod dom rodziców o 1 w nocy) Dziś rano jeszcze próba odpalenia, zakręcił, ale jakoś dziwnie długo, silnik zaskoczył, ale pracował bardzo nierówno, jak nigdy, kontrolka awarii zgasła, ale przy takiej pracy silnika bałem się tak go trzymać i zgasiłem, nie wiem co dalej, bo to wolny czwartek, święto Bożego Ciała i żaden serwis nie odebrał tel. Jutro piątek, będę obdzwaniał co się da w Szczecinie, ale nadzieję mam słabą, że ktoś pomoże, że będzie czynne. Miał ktoś podobne objawy? A może pomysł, co padło? czy silnik do wymiany czy generalnego remontu? Postaram się opisać sprawę do końca, kolejne etapy tej walki. Może ktoś jest tu na forum z serwisu Ford Car, Ford Brat, Ford Service albo Ford Fach ze Szczecina?
SiedemSiedem jest offline   Odpowiedź z Cytatem