Temat: [Kuga 2013-2020] Dodanie kamery cofania do Sync3
View Single Post
Stary 16-06-2020, 20:41   #33
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Dodanie kamery cofania do Sync3

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do przodu idą trzy przewody. Dwa do APIM'a (VIDEO - i VIDEO + ) i jeden do BCM'a ( LIN ) i później tylko aktywacja. Zrobisz ją FORScanem - (nie trzeba włączać trybu inżynieryjnego.) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aktywowałeś funkcję tylko w module APIM (rear camera), czy w BCM też coś załaczałeś?


Ok, chyba już wiem jak to wszystko połączyć i podpiąć.
Wg schematu dla Kugi zasilanie należy pobrać ze skrzynki bezpieczników w komorze silnika (BJB) - bezpiecznik F28 (dla aut z systemem start/stop czyli tak jak u mnie).
Zatem muszę przygotować sobie nową wiązkę od kostki w podsufitce (gdzie dochodzą jeszcze przewody od kamery), w planie mam zamiar zejść prawym tylnym słupkiem do bagażnika i tam w okolicach progów przejść w okolicę schowka. W tym miejscu będzie pierwszy odczep do BCM. Dalej w okolicę APIM, tam kolejny odczep. Pozostałe 2 przewody muszę przeprowadzić do komory silnika (albo do kostki C214 lub C934 jeśli jest w kabinie będzie to pewnie prostsze) i tam złapać gdzieś GND oraz (+) z bezpiecznika 28. Gdzie jest w aucie kostka C214??!!

Podpowie ktoś czy takie prowadzenie nowej wiązki będzie poprawne i jak porozbierać kolejne elementy osłon progów/wiązek żeby nic nie uszkodzić?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg BJB bezpieczniki.JPG (80.5 KB, 66 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg diagram kool.jpg (99.8 KB, 82 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 16-06-2020 o 20:56
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem