Cytat:
|
Jestem szczęśliwym posiadaczem S-maxa, ale już od tamtego roku pojawia mi się problem z nawiewem. Objawia się to tak, że jak jest bardzo gorąco to po uruchomieniu silnika nawiew w ogóle się nie uruchamia. Zapala się panel klimatronika, mogę w nim zmieniać opcję nawiewu, ale bez żadnego skutku. Czasami udaje się, że jak wyłączę silnik i uruchomię jeszcze raz to zadziała i jest ok. Nie ma tak żeby nawiew podczas jazdy przestał działać.
W dniu dzisiejszym udało mi się od zdobyć panel na podmiankę od znajomego który rozbierał Mondeo MK4 na części. Panel idealny i co najlepsze z tym samym numerem co ja mam. Po rozebraniu konsoli i wymianie panelu okazało się, że klimatronik nie działa jak powinien. Panel jakby zgłupiał i nie wie którym steruje nawiewiem. Na wyświetalczu jest co innego, a wieje co innego. Do tego nie zawsze działają wszystkie przyciski. Forscan pokazuje błąd konfiguracji tego własnie panela.
Próbowałem go zresetować z poziomu panela i nic nie dało. Próbowałem z poziomu Forscana i też nic. Czy taki panel powinien działać Plug & Play, czy może trzeba go jakoś skonfigurować? A może jest po prostu zepsuty mimo, że wygląda jak nowy?
|
U mnie nie ruszyło w przedlifcie jak włożyłem polift, ale numery się różniły. Od Galaxy ma chyba dodatkowa strefe do tyłu ale nie wiem jak z numerami. Tak czy siak w obrębie danego rocznika powinno byc p&p.
Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka