Temat: [Mondeo 2014- ] Spalanie vs maks. zasięg
View Single Post
Stary 26-07-2020, 20:45   #5
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

No ale tam było wyraźnie 1300km na autostradzie, nie drogi lokalne do 90km/h. A jak ktos podaje autostrada to raczej ma na mysli predkosci 120-140km/h.

No i jak tu jest kalkulowane to srednie spalanie? W audi mialem dwa srednie spalania. jedno calosciowe od momentu zakupu auta i nie mozna bylo tego zresetowac. drugi resetowalo sie z kazdym odpalaniem silnika oraz mozna je bylo zresetowac w dowolnym momencie jazdy.

W fordzie widze jest innaczej. mam po prostu srednie spalanie i tyle, nie resetuje sie po odpaleniu silnika ale mozna je zresetowac w dowolnym momencie. jesli tego nie zrobimy to jest tak jakby bylo liczone przez dlugi okres czasu, nawet od zakupu auta. kiedy 2tyg temu kupilem mondeo mial spalanie srednie 6.5l przez caly czas - jazdy po miescie i krotkie trasy. nic wskazanie sie nie zmienilo. kiedy przejechalem trase autostrada 450km z predkoscia 170km/h, wskazanie zmienilo sie na 6.6l. Dopiero w miescie gdzie dojechalem, zresetowalem wskazanie i od tej pory przez 2 dni krotkich tras po miescie spalanie srednie ustabilizowalo sie na 8l/100km. I dzis wlasnie przed powrotem - czyli znow te 450km autostrada, znow zresetowalem auta, zatankowalem do pelna i po przejechaniu calosci z predkoscia 160km/h dojechalem do celu ze srednim spalaniem 7.1l oraz wskazaniem zasiegu max 750km o ktorych wspomnialem. podejrzewam, ze gdy mialem srednie 6.5l i gdybym tego nie resetowal to max zasieg mogloby pokazac cos ok 1000km ale droga powrtona by to szybko zweryfikowala i tych kilometrow zaczeloby mi duzo szybciej ubywac. nie wiem czy to tak wlasnie dziala czy rzeczywiscie trzeba tym autem jezdzic max 120km aby nie narzekac na spalanie czy przejechany dystans.
peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem