Temat: [Mondeo 2014- ] Spalanie vs maks. zasięg
View Single Post
Stary 27-07-2020, 13:11   #7
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Spalanie vs maks. zasięg

Według mnie ilość pokazywana do końca zasięgu jest akurat w tym samochodzie sensownie obliczana. On co jakiś czas przelicza na podstawie bieżącego spalania, nie wiem co ile dokładnie koryguje, ale dość często. Np. ostatnio robiłem trasę gdzie nie dało się zbytnio poszaleć i średnia oscylowała w granicach 5,3l/100km. Po zatankowaniu do pełna pokazał mi 1100 km zasięgu. Wyjechałem na miasto, gdzie spalanie, wiadomo, jest nieco wyższe i zasięg za chwile spadł do ok 800km, pokręciłem się po mieście i wyjechałem znów na trasę, za chwile miałem 960km zasięgu. Dla mnie to ma sens.
A co do spalania, mnie najmniej udało się zrobić na trasie Tarnów - Wiedeń - Tarnów, gdzie po Wiedniu nabiłem ok 30km reszta trasa (w wiekszości autostrada), jechałem w miarę przepisowo (do 150 wg licznika w PL i do 140 wg licznika Czechy i Austria, drogi pozostałe + 10 od dozwolonej), 3 osoby, bagaże full bagażnik, trasa raczej pusta. Przejechałem w sumie na jednym baku 1140km, dojechałem na głębokiej rezerwie z zerowym zasięgiem i weszło 60l z groszami. Co ciekawe komputer pokazał że spaliłem więcej niż w rzeczywistości... Pewnie da się zrobić mniej, ale trzeba by wlec się w idealnych warunkach 120km/h, wtedy te mityczne 1300km na baku jest do zrobienia. Ale to nie na moje nerwy, nawet dla dobrej rudej i baku paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Fiesta Mk8 ST Line ; 27-07-2020 o 13:23
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem