Temat: [Mondeo 2007-2014] benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza
View Single Post
Stary 05-11-2020, 23:49   #327
wymiata05
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-08-2015
Skąd: Katowice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 45
Domyślnie Odp: benzyna 2l Klapki na kolektorze powietrza

Cytat:
Napisał tomiik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
separator jest na bloku silnika zakrywa go kolektor łaczy je gumowy waż wychodzi z pomarańczowego zawory i podłączony jest przy spodzie kolektora jak się dobrze przyjżysz zdjęciu kolektora będziesz widział gdzie
najprawdopodobniej masz walnięty ten waz
do jego wymiany musisz odkręcić kolektor

Bump: Jak chcesz temat budzetowo zalatwic to kup uszczelki kolektora zawor klapy od mk3 podejda a tansze sa rurkrke i wyjdzie ci podobnie co za sam kolektor z linku
Raczej dasz rafe sam wymienic
Co do objawow to egr do sprawdzenia map sensor przepustnica pedal gazu
Najlepiej pod kompa podpiac czy gdzies bledu nie wywala
W tym miesiącu będę rovol remont silnika (pierścienie) więc chce przy okazji porobić resztę rzeczy, które dostawały w dupe od brania oleju.
Jest błąd EGRU i w weekend będę go wykręca, żeby przeczyścić, jednak problemy z obrotami zaczęły się od kiedy wziąłem się za przeczyszczenia przepustnicy, niestety robiłem to bez odłączonych klem i na dodatek bez wykręcenia przepustnicy, przeciscilem sama klapkę i sprawdzałem czy nie ma luzu na śrubkach od klapki przepustnicy. Podejrzewam, ze potrzebna może być jakaś adaptacja?
wymiata05 jest offline   Odpowiedź z Cytatem